Start Arrow Wiadomości Arrow Bauhaus na salonach, czyli moc inspiracji od Kaczkan!

Bauhaus na salonach, czyli moc inspiracji od Kaczkan!

Mniej znaczy więcej i forma wynika z funkcji – to dwa podstawowe założenia stylu Bauhaus, wywodzącego się ze szkoły projektowania działającej w latach 1919-1933 w Niemczech. Minimalistyczny charakter stylizacji tego typu idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w zakresie wykańczania wnętrz.

Styl wnętrzarski Bauhaus powstał pod wpływem rewolucji przemysłowej, kiedy to rzemiosło zaczęto zastępować funkcjonalizmem. Głównym celem jego twórców, czyli osób tworzących niemiecką uczelnię artystyczno-rzemieślniczą, było stworzenie nowoczesnej architektury. I choć styl Bauhaus powstał prawie sto lat temu, jego ideologia wciąż jest bardzo aktualna. We współczesnych aranżacjach chętnie sięgamy po minimalistyczne rozwiązania, stawiając na proste formy, stonowaną kolorystykę, otwarte i pełne światła pomieszczenia. Doskonałym zwieńczeniem stylizacji powstałych w konwencji Bauhaus, będą podłogi firmy Kaczkan utrzymane w spokojnych, naturalnych tonacjach.

Nowoczesny salon utrzymany w konwencji Bauhaus. Na zdjęciu proParkiet w klasie Rustical Premium, fot. Kaczkan

Kuźnia designu

Integralną częścią wnętrz w duchu Bauhaus są proste elementy, cechujące się nowoczesnym wyglądem, a zarazem niebywałą funkcjonalnością. Wszelkie ulepszenia, zdobienia czy dodatki należy ograniczyć do minimum lub całkiem z nich zrezygnować, aby nie zapełniać niepotrzebnie przestrzeni. Nowoczesny charakter stylizacji podkreślają kubistyczne motywy o geometrycznych formach, takich jak: kwadraty, koła, stożki etc. We wnętrzach dominują jasne kolory utrzymane głównie w tonacjach bieli i szarości. Czasem są one zestawiane z barwą żółtą, czerwoną oraz niebieską, nadającą pomieszczeniom wyrazistości. Podłogę powinno się wykończyć naturalnym drewnem lub kamieniem, a murowane ściany działowe zastąpić wielkoformatowymi przeszkleniami sprawiającymi, że wnętrza wydają się większe, a zarazem bardziej przejrzyste. W aranżacjach utrzymanych w stylu Bauhaus świetnie odnajdą się podłogi firmy Kaczkan, produkowane z dębu szypułkowego – gatunku drewna znanego i cenionego ze względu na swoją wysoką wytrzymałość. W ofercie firmy znajdują się podłogi posiadające naturalny rysunek oraz stonowane wybarwienia, idealnie harmonizujące z minimalistycznymi aranżacjami wnętrz.

Przestrzenie publiczne często aranżowane są w funkcjonalnym stylu Bauhaus. Na zdjęciu deski Dąb Natur wykończone olejem naturalnym, fot. Kaczkan

Rozwiązanie na lata

Głównym wyróżnikiem stylu wykreowanego przez niemiecką szkołę projektowania jest połączenie modernistycznego designu z funkcją użytkową. Aranżując zatem przestrzeń tego typu, do jej wykończenia powinniśmy wybrać wyłącznie materiały spełniające powyższe kryteria. Takie właśnie są podłogi firmy Kaczkan. Oferowane produkty wykazują dużą odporność na ścieranie i wgniecenia, dlatego dobrze sprawdzają się nawet w bardzo eksploatowanych pomieszczeniach. Z kolei za sprawą doskonałych parametrów izolacyjnych, zapewniają ciepło i tłumią hałasy. Parkiety Kaczkan są też podatne na obróbkę cieplną oraz dobrze wchłaniają oleje i farby. Naturalny rysunek, deski w spokojnych odcieniach oraz bardzo dobre właściwości techniczne i użytkowe produktów sprawiają, że podłogi firmy Kaczkan idealnie dopełnią modne, minimalistyczne stylizacje. W aranżacjach utrzymanych w konwencji Bauhaus bardzo dobrze zaprezentują się podłogi z linii Colours of the Nature, pokryte transparentnymi lub barwnymi olejami. Wyjątkowy efekt finalny można uzyskać decydując się na podłogi w klasie Natur pokryte olejem naturalnym, odznaczające się niewielką ilością bardzo małych sęków. Jeśli zaś chcemy naszym aranżacjom nadać nieco klimatycznego ciepła i naturalnego uroku, a jednocześnie zależy nam na materiałach najwyższej jakości, postawmy na proParkiet w klasie Rustical Premium. Deski te wyróżniają się interesującym, czasem zawiłym układem słojów, ekspresyjną kolorystyką oraz niewielkimi sękami. Parametry techniczne, własności użytkowe, a także wyjątkowa estetyka sprawiają, że drewniane deski Kaczkan w klasie Rustical Premium są obecnie bardzo cenione i często wykorzystywane przez współczesnych architektów wnętrz.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Dodane przez: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 2, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie