Start Arrow OgródArrow Begonia – najmodniejsza dekoracja tarasu

Begonia – najmodniejsza dekoracja tarasu

Begonie to rośliny, które są bardzo często sadzone zarówno na balkonach, tarasach czy rabatach ogrodowych. Są piękną ozdobą aranżowanej przestrzeni. Zastanawiasz się, jak je uprawiać i pielęgnować? Oto nasze wskazówki…

Wygląd rośliny

Begonia to bulwiasta roślina o wyjątkowym wyglądzie. Posiada duże i mięsiste oraz lekko owłosione liście i grube oraz bardzo kruche łodygi. Mogą one łamać się pod ciężarem kwiatów, dlatego zaleca się podeprzeć je drewnianymi palikami. Kwiaty tej rośliny występują najczęściej w odcieniu czerwieni, ale również można je spotkać w kolorach, takich jak: biel, róż oraz fiolet.

Uprawa i pielęgnacja begonii

Stanowisko i podłoże

Co ciekawe, roślina ta nie przepada za słońcem. Idealnie rozwija się w zacienionych miejscach, o dostatecznej wilgotności. Nie zaleca się trzymania jej w kuchni oraz nieopodal urządzeń grzewczych. Jest bowiem wrażliwa na silne uderzenia gorąca. Optymalna temperatura dla begonii to około 12 stopni Celsjusza.

Zaleca się sadzić tę roślinę w żyznym i lekkim oraz przepuszczalnym podłożu. Warto uzupełnić je o torf, który zasili roślinę w potrzebne składniki odżywcze. Należy także zadbać o drenaż, który ochroni roślinę przed chorobami korzeni.

Podlewanie i nawożenie 

Begonię należy regularnie podlewać. Nie można jej jednak przelać. Latem zaleca się podlewanie rośliny dwa razy w tygodniu. Zimą podlewanie należy ograniczyć. Co dwa tygodnie zaś trzeba nawozić roślinę nawozem wieloskładnikowym. 

Odmiany begonii

W sprzedaży możemy spotkać kilka odmian tej rośliny. Wśród nich wyróżniamy begonie, które mają dekoracyjne liście. Zaliczyć do nich możemy:

  • begonię królewską,
  • begonię Masona,
  • begonię Bowera,
  • begonię muszlolistną.

Do najczęściej spotykanych begonii, o dekoracyjnych kwiatach zaliczamy natomiast:

  • begonię bulwiastą,
  • begonię stale kwitnącą,
  • begonię kaskadową.

Autor: Redakcja DOM.pl
Zdjęcia: Dreamstime

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 7, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty