Start Arrow OgródArrow Beniaminek, czyli jeden z najpopularniejszych figowców. Jak go pielęgnować?

Beniaminek, czyli jeden z najpopularniejszych figowców. Jak go pielęgnować?

Beniaminek, czyli Fikus Benjamina to najpopularniejszy figowiec, który charakteryzuje się małymi i drobnymi listkami. Roślina ta jest łatwa w uprawie i spotykana prawie w każdym domu. Sprawdź, jak ją pielęgnować i ciesz się jej urokiem. 

Fikus Banjamina pochodzi z Azji i Australii i występuje tam jako duże i krzaczaste drzewo. W polskich warunkach klimatycznych mamy jedynie do czynienia z rośliną doniczkową, która może osiągnąć wielkość nawet do 5 metrów. 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, roślina ta jest łatwa w pielęgnacji. Opadające liście fikusa świadczą o nieodpowiednim stanowisku rośliny lub jej złej pielęgnacji. Jednym z głównych powodów opadania liści jest obfite podlewanie lub wysoka temperatura w pomieszczeniu (szczególnie w okresie grzewczym). 

Pielęgnacja Fikusa Benjamina

Bardzo ważną rolę w pielęgnacji tej rośliny odgrywa jej stanowisko. Fikus Benjamin nie lubi przeciągów oraz ciepłych i nasłonecznionych miejsc. Roślina ta nie potrzebuje dużo wody. Należy podlewać ją dwa razy w tygodniu, a w sezonie zimowym rzadziej (raz w tygodniu w zupełności wystarczy). 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 14, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty