Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Beton – styl industrialny we wnętrzach

Beton – styl industrialny we wnętrzach

Styl industrialny, przemysłowy zdominował ostatnio nowoczesne wnętrza w loftach czy odnowionych mieszkaniach w starych kamienicach. Surowe wnętrza podkreślają nie tylko miejski charakter lokalu, ale również stylu życia jego mieszkańca. Wnętrza industrialne cechują zimne materiały wykończeniowe: szkło, metal i beton.

Surowe ściany betonowe niekoniecznie sprawdzą się w pomieszczeniu mieszkalnym. Chcąc zachować industrialny styl mieszkania warto sięgnąć po tynki dekoracyjne, które doskonale imitują betonowe powierzchnie.

Dekoracyjny tynk strukturalny najlepiej prezentuje się w dużych pomieszczeniach, w których powierzchnia ściany jest wyraźnie wyeksponowana. Ale również małe mieszkania można nimi udekorować, akcentując jedną ścianę w pokoju bądź jakiś atrakcyjny element wyposażenia.

Wygląd betonu podkreślony może być zastosowanym bezbarwnym lakierem na jego powierzchni, który wzmocni efekt surowości i chłodu, pożądanych w nowoczesnych wnętrzach, a także w praktyczny sposób zabezpieczy ścianę przed zniszczeniem czy działaniem wilgoci.

Struktura betonu może być osiągnięta na różne sposoby. Standardowe gładkie powierzchnie najlepiej będą prezentować się w mniejszych wnętrzach. Faktura wyeksponuje charakter przemysłowy dużego wnętrza. Użycie pac weneckich, skrobaków czy specjalnych narzędzi nadających strukturę pozwoli na uzyskanie efektu deskowania czy szalunku, tym bardziej, że tynki dostępne są w postaci gotowej masy lub proszku do rozrobienia, które idealnie nadają się do formowania.

Efekt betonu – tynki dekoracyjne: aranżacje

Produkt: tynk dekoracyjny Efekt Betonu 

Producent: Cameleo

Produkt: tynk dekoracyjny Efekt Betonu Silveno Decorazione 

Producent: Konsorcjum Handlowe „Stofarb” S.A.

Dystrybucja: www.strefazamieszkania.com.pl

Produkt: Beton MAGNAT Style 

Producent: MAGNAT

Produkt: Tynk dekoracyjny Bronx 

Producent: Metropolis

Dystrybutor: Salony Dekorian

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników