Start Arrow OgródArrow Betonowy grill w ogrodzie. Projekt grillowiska z betonu

Betonowy grill w ogrodzie. Projekt grillowiska z betonu

Ogród to miejsce niezwykłe, w którym uwielbiamy wypoczywać latem. W ciepłe dni staje się on nie tylko miejscem relaksu, ale także drugą jadalnią i kuchnią, w której przygotowujemy przysmaki dla naszych gości. Poniżej przedstawiamy 5 kroków do przygotowania kącika grillowego, z którego będziemy mogli korzystać  od wiosny do późnej jesieni.

Grill w ogrodzie to miejsce relaksu całej rodziny.

Grill w ogrodzie to miejsce relaksu całej rodziny. fot. Jadar

1. Miejsce

Wybierając miejsce pod kącik grillowy należy pamiętać o konieczności wygospodarowania odpowiedniej przestrzeni. Jeżeli lubimy urządzać przyjęcia na świeżym powietrzu, koniecznie zaopatrzmy się w meble ogrodowe i zadaszenie.

Małgorzata Gral, projektant z firmy Jadar:
Projektując stanowisko grillowe nie zapominajmy także o sąsiadach. Idealny kącik grillowy powinien znajdować się z dala od zabudowań oraz od źródeł hałasu takich jak ulica. Jeżeli jesteśmy posiadaczami dużej działki z domem, zawsze lepiej zorganizować takie stanowisko z tyłu domu.

2. Rodzaj grilla

Wiele osób decyduje się na grill przenośny, który w każdej chwili możemy zabrać ze sobą na wycieczkę. Jednak zdecydowanie stabilniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest murowana konstrukcja, która zapewni nam większe możliwości kulinarne. Budując grill stacjonarny mamy pewność, że będzie on służył nam przez długie lata. Możemy zagospodarować w nim także wędzarnie oraz miejsce na opał. To od nas zależy jak będzie wyglądał projekt takiego grillowiska.

3. Materiał

Jeśli zdecydowaliśmy się na murowany grill, zastosowany budulec będzie miał zasadniczy wpływ na jego trwałość oraz walory estetyczne. Do budowy możemy wykorzystać cegłę lub kostkę brukową – zarówno z kamieni naturalnych, jak i betonową.

Małgorzata Gral, projektant z firmy Jadar:
Elementy wykonane z betonu mają wiele zalet. Są łatwo dostępne, bardzo trwałe i występują w wielu wersjach kolorystycznych. Ponadto z kostki oraz z cegieł betonowych  możemy zaprojektować nie tylko sam grill, ale także nawierzchnię podłoża oraz inne elementy małej architektury takie jak ławki czy stół.

4. Nawierzchnia

Nawierzchnia wokół kącika grillowego jest bardzo ważnym elementem całego projektu. Ilość osób, które odwiedzają nasz ogród, może spowodować zniszczenie trawnika.

Małgorzata Gral, projektant z firmy Jadar:
Idealnym rozwiązaniem jest ułożenie obok grilla płyt tarasowych lub kostki brukowej, które zastąpią nam trawnik oraz zapewnią stabilne podłoże pod meble ogrodowe. Betonowa nawierzchnia to także większa trwałość całej konstrukcji, która w dużej mierze, uzależniona jest od odpowiednio utwardzonego podłoża.

Projekt grillowiska. rys. Jadar

Projekt grillowiska. rys. Jadar

Projekt grillowiska. rys. Jadar

Projekt grillowiska. rys. Jadar

5. Bezpieczeństwo i wygoda

Odpowiednia lokalizacja kącika grillowego to nie lada wyzwanie. Jeżeli jednak posiadamy duże pole manewru, warto pamiętać także o takich aspektach jak bezpieczeństwo. Konstrukcję grilla należy budować z dala od drzew i materiałów łatwopalnych. Wygodnym rozwiązanie jest także doprowadzenie do stanowiska grillowego wody, która ułatwi nam całą organizację kulinarnych imprez w ogrodzie.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 14, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Kamila Odpowiedz 2015-08-28 11:55:42

Gdzie konkretnie mogę kupić taki betonowy grill ogrodowy ?

zator Odpowiedz 2015-04-28 18:35:08

Ciekawa sprawa taki grill. Ja organizuję grilla też na nawierzchni betonowej, nie mam dokładnie takiego samego rozwiązania, ale coś na kształt tego co zostało pokazane w tym artykule. Przydaje się kostka z systemem Hydrostop, która jest bardziej odporna na wnikanie tłuszczu w głąb struktury kostki. Na gołej trawie grilla stawiać nie lubię, chwieje się, szczególnie po deszczu jak ziemia jest grząska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED