Start Arrow Wiadomości Arrow Bez grzybów i pleśni, od podłogi aż po strop

Bez grzybów i pleśni, od podłogi aż po strop

Nie ma lepszego miejsca na rozwój pleśni i grzybów, niż narażone na długotrwały kontakt z wilgocią zakamarki w łazience, ciemne piwnice, czy niesolidnie zabezpieczone poszycie dachowe. Gdy tylko dostrzeżemy pierwsze tajemnicze i barwne wykwity, konieczna jest niezwłoczna interwencja, gdyż w krótkim czasie ucierpieć może nie tylko sam budynek, ale i dobre samopoczucie jego mieszkańców. Szeroka gama odpornych na korozję biologiczną specjalistycznych produktów firmy Den Braven stanie na straży suchego i wolnego od niechcianych nalotów organicznych domu.

Preparat antygrzybiczny

Preparat antygrzybiczny FUNGI KILL, Den Braven

Któż z nas nie obawia się nadejścia jednego z najbardziej niechcianych gości, który metodycznie rujnuje estetyczny wygląd wielu budynków? Co gorsze, czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że już dawno złożył nam wizytę – nieestetyczny nalot z pleśni na ścianach, bądź rozprzestrzeniający się w szybkim tempie grzyb w łazience. Nigdy nie jest jednak za późno, by odwrócić ten niefortunny bieg zdarzeń. Innowacyjne produkty firmy Den Braven, których formuła stanowi barierę trudną do przekroczenia dla korozji biologicznej, pozwolą nie tylko usunąć pierwsze oznaki obecności grzybów i pleśni, ale i zabezpieczyć dowolną powierzchnię przed ich ponownym atakiem.

W krainie pleśni

Zmiany spowodowane pojawieniem się grzybów najszybciej dostrzec można w miejscach ciemnych, mokrych i rzadko odwiedzanych. Piwnica wydzielająca nieprzyjemną, kwaśną woń, czy dachówki poprzeplatane plamami zieleni – to typowe objawy małej epidemii, systematycznie obejmującej w posiadanie nasz dom. W przypadku dachu jest ona logiczną konsekwencją stałego kontaktu z opadami atmosferycznymi, natomiast w piwnicy – braku dobrej wentylacji i niedostatecznej ekspozycji na światło słoneczne. Konieczne do przeprowadzenia prace konserwatorskie nie naprawią jednak powstałych zmian na zadowalającym poziomie, a problem ten szybko powróci, jeśli do ich wykonania wykorzystane zostaną niewłaściwie dobrane produkty. Jednoskładnikowy, kauczukowy kit dekarski Elast-O-Rub firmy Den Braven to ekspert w dziedzinie skutecznego i natychmiastowego poprawiania stanu zdrowia poszycia naszego domu. Zasadniczym atutem, który kieruje ku niemu uwagę zarówno profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów, jest zaawansowana formuła, odporna na działanie grzybów pleśniowych. Jednokrotne użycie kitu kauczukowego Elast-O-Rub jest równoznaczne z obietnicą, że raz wypełnione nim ubytki będą odporne na warunki atmosferyczne, promienie UV, pojawianie się nowych rys i, co najważniejsze, zminimalizują prawdopodobieństwo ponownego ataku organicznych nieprzyjaciół.

Mroczna strona wilgoci

Paradoksalnie na inwazję pleśni i grzybów nie są narażone tylko najbardziej ukryte zakamarki domu. Równie często zajmowanym terytorium jest miejsce, które z zasady powinno być raczej kwintesencją higieny i porządku, niż siedliskiem odstręczających nalotów. Nie sposób wystrzec się wilgoci w łazience, niemniej za sprawą specjalistycznych produktów można ją trwale oswoić. Szerokie spektrum różnorodnych silikonów sanitarnych firmy Den Braven, w tym również Silikon Extra Sanitarny, łączy jeden zasadniczy, wspólny mianownik – całkowity brak podatności na zjawisko korozji spowodowanej obecnością grzybów i pleśni. Uszczelnianie z ich pomocą rozlicznych płaszczyzn, złączy oraz szczelin to zarazem tworzenie bariery ochronnej, opierającej się działaniu tych nieproszonych gości. Niemniej skupiając się tylko i wyłącznie na antygrzybicznym zabezpieczeniu glazury i armatury można doprowadzić do niechybnej zguby. Równie uwielbianym przez pleśń miejscem, poza fugami, narożnikami i niedostępnymi dla oczu zakątkami, jest sufit oraz stykające się z nim fragmenty ścian. Akryl-W Sanitarny firmy Den Braven rozprawi się także i z tą niedogodnością, umożliwiając wykonanie trwałego oraz wilgocio-, grzybo- i pleśnioodpornego spoinowania połączeń narożnych, płyt ściennych i sufitowych. Szczególnie, że współczesna architektura coraz częściej wykorzystuje finezyjne rozwiązania aranżacyjne w łazienkach, takie jak obniżane sufity oraz dekoracyjne zabudowy, które często stanowią idealną kryjówkę, w której niespostrzeżenie rozwija się pleśń.

Bez względu na miejsce, w którym grzyb zdecydował się ulokować, priorytetem przed podjęciem jakichkolwiek czynności konserwacyjnych jest całkowite pozbycie się niechcianego przybysza. Zaawansowany technologicznie preparat biobójczy w sprayu Fungi-Kill firmy Den Braven rozprawi się z każdym nalotem, niezależnie od typu zaatakowanego podłoża, oraz stopnia zaawansowania pleśniowej ekspansji. Będąc pierwszym i zarazem ostatnim punktem szeregu prac zmierzających do całkowitego wyeliminowania zmian biologicznych w naszym domu, przygotuje, a następnie zadba o uwolnione z rąk grzybów miejsca, w łazience oraz na dachu. Wyczyszczone w ten sposób podłoże, pokryte dopasowanym do typu pomieszczenia silikonem, kitem kauczukowym, bądź akrylem, zapewni wysoki poziom zabezpieczenia, który przy systematycznej konserwacji możliwy będzie do zachowania przez długie lata.

www.denbraven.pl

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów. Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.

Źródło:Den Braven

Den Braven
Wszystkie komunikaty (1095)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 4, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  TK Lighting Lampa Wisząca Backaz Gray III + gr...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 5 White

 • Lampa wisząca Wire Black 5pł.

 • Lampa ozdobna SANSEVIERIA

 • Plafon Cloud Gray TK Lighting

 • Nowe

  Komplet Dywaników Łazienkowych Montana 01 Sza...

 • Promocja

  Lampa podłogowa trójnóg Awena Mix