Start Arrow OgródArrow Bezpieczna brama garażowa

Bezpieczna brama garażowa

Domy jednorodzinne bez garażu to rzadkość. Projekty domów są dostępne z garażem wbudowanym w bryłę budynku, znaleźć również można wolnostojące projekty garaży, na które decydują się posiadacze większych działek budowlanych. Bez względu na to, jak wygląda nasz garaż, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo naszego dobytku.

Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę, szukając bezpiecznej bramy garażowej – odpowiada Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska:

Brama bezpieczna to brama od znanego producenta. Znana marka jest gwarancją, że nawet za 20 lat będziemy mogli kupić części do naszej bramy i zwiększyć jej bezpieczeństwo.

(Bezpieczna brama garażowa)

Taką możliwość zwiększenia bezpieczeństwa bramy daje komplet podnoszący odporność na włamanie. Zawiera on metalowe części, przykręcane do bramy w sposób uniemożliwiający jej podważenie. Ważna jest też współpraca bramy i napędu, aby napęd miał odpowiedni zatrzask, który uniemożliwia podniesienie bramy za pomocą łomu. Podczas zamykania brama garażowa samoczynnie rygluje się w prowadnicy. Ten automatyczny system ryglujący jest rozwiązaniem mechanicznym i działa również w przypadku braku prądu. Tak wyposażona brama pozostaje odporna na działanie wszelkich prostych narzędzi.

Bardzo istotny jest też materiał, z którego brama została wykonana. Uwagę zwrócić należy na jakość blachy i jej grubość. Im grubsza blacha – tym bezpieczniejsza brama.

Wybierając bramę, warto też kierować się bezpieczeństwem jej użytkowania. Zapewniają je specjalne zabezpieczenia przed zgnieceniem palców, uniemożliwiające włożenie ich między segmenty bramy, oraz chroniąca dłonie, zakrywająca prowadnicę, ościeżnica boczna.

Bezpieczna brama garażowa powinna też być wyposażona w mechanizm chroniący płytę bramy przed opadnięciem.

Bezpieczeństwo użytkowania bramy garażowej podnosi też odpowiedni napęd. Najlepsze są napędy z niezawodnym mechanizmem rozłączającym, który zatrzymuje bramę natychmiast po natrafieniu na przeszkodę.

Bezpieczna brama garażowa powinna być co pewien czas poddawana przeglądowi. Fachowy przegląd zapewni tylko znany producent, posiadający odpowiednią sieć serwisową. To jeszcze jeden powód, by w trosce o bezpieczeństwo postawić na markę.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród