Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Bezpieczna farba do pokoju dziecka

Bezpieczna farba do pokoju dziecka

Wybór farby do pokoju dziecka to trudniejsze zadanie, niż by się mogło wydawać. Przede wszystkim powinna mieć atrakcyjny dla dziecka kolor. Ciekawym rozwiązaniem są też „efekty specjalne” – na przykład świecenie w ciemności. Oprócz atrakcyjnego wyglądu warto jednak zwrócić uwagę na wiele innych czynników.

Jedna z najważniejszych jest łatwość czyszczenia. Dobrze bowiem wiemy, jak wielka jest fantazja naszych milusińskich i że czasem potrafią dać jej upust tworząc na ścianach malowidła. Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, to tak naprawdę w każdym pomieszczeniu w domu farba musi być nieszkodliwa. Pamiętajmy jednak, że organizm dziecka jest dużo bardziej wrażliwy, dlatego najlepiej wybrać farbę hipoalergiczną. Na szczęście na rynku mamy bardzo szeroki wybór bezpiecznych i łatwo zmywalnych farb do pokojów naszych pociech.

(Wybór faby do pokoju dziecka to nie tylko wybór koloru)

Glow in the Dark Finish 312 firmy Benjamin Moore to farba fosforyzująca o eleganckim półmatowym wykończeniu. Może służyć do całościowego odnawiania ścian i sufitów, bądź malowania przy jej użyciu różnorodnych elementów dekoracyjnych. Wykorzystane w formule farby specjalne pigmenty sprawiają, że absorbuje ona promienie świetlne. Wystarczy ok. 5 minut jasnego światła, aby powłoka farby mieniła się i świeciła w ciemnościach. Intensywność światła fosforyzującego uzależniona jest od ilości nałożonych warstw farby. Dwukrotne malowanie ścian i sufitu sprawi, że efekt świecenia utrzyma się przez ok. 20 minut.

Farba Glow In the Dark Finish 312 jest bardzo łatwa w nakładaniu (nie kapie podczas malowania). Powstałe na powłoce farby zabrudzenia można usunąć przy użyciu wody, bez obawy utraty koloru, czy stopnia połysku ścian. W związku z tym, że farba nie zawiera związków ołowiu, chromu i rtęci ani substancji fotoreaktywnych, jest całkowicie bezpieczna również dla dzieci. Litr produktu pozwala na jednokrotne odmalowanie ok. 10 m² powierzchni.

(Farba Glow In The Dark marki Benjamin Moore)

Super White marki Tikkurila to farba lateksowa która nadaje powierzchni idealnie białą powłokę o głęboko matowym wykończeniu. Produkt doskonale się rozprowadza i nie kapie.

Produkt marki Tikkurila gwarantuje bezpieczny remont i późniejsze użytkowanie pomieszczeń, w których będą przebywały dzieci i osoby cierpiące na alergie. Na opakowaniach umieszczono czytelną informację: Produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne oraz logo PTA.

(Farba Super White marki Tikkurila)

Rodzicom kilkuletnich dzieci polecamy farbę PARA Elite Ceramic. Dzięki ceramicznym mikrokuleczkom jej powierzchnia jest bardziej odporna na szorowanie, niż farby tradycyjnej. Produkt firmy Para ma także podwyższoną odporność na uderzenia. Ponadto ściany absorbują mniejszą ilość kurzu, a powstałe zabrudzenia można łatwo i skutecznie zmyć.

(Farba Para Elite Ceramic)

Linia farb Disney firmy Śnieżka to ciepłe kolory i budzące sympatię nazwy, tj.: Dzbanek Miodu (emalia), czy  Żółty Balonik i Rozbrykany Tygrysek (emulsje). W linii Princess pojawiły się nowe błękity: głęboki Bajkowy Świat (emalia) oraz delikatny Pantofelek Kopciuszka (emulsja). Ciekawych barw nabrała także linia Mickey Mouse, w której uwagę przykuwają zielenie: emalia Nieśmiałe Zaloty oraz emulsje Skarbiec Wuja i Poradnik Skauta. Łącznie w ofercie Disney pojawiło się 12 nowych kolorów.

Wyjątkowo wydajna emulsja jest odporna na zmywanie i szorowanie na mokro, zapewnia „oddychanie ścian”, a przy tym gwarantuje trwałość koloru. Są to emulsje bezpieczne dla alergików oraz osób szczególnie wrażliwych. Potwierdziły to specjalistyczne badania wykonane przez Zakład Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

(Farby Disney marki Śnieżka)

JEDYNKA KOLOR® to akrylowa farba wewnętrzna. Produkt jest wodorozcieńczalny, co oznacza, że nie zawiera rozpuszczalników i pozwala ścianom „oddychać”. Atrakcyjna cena produktu – kupując 2,5 litrowe opakowanie 1 m2 ściany pomalujemy za 1,21 zł – umożliwia częste metamorfozy pokoju zgodnie z rozwojem dziecka. Farba JEDYNKA KOLOR® charakteryzuje się wysoką siłą krycia i trwałością wymalowań. Co więcej, gęsta konsystencja produktu ułatwia aplikację, a dodatek zapachowy zapewnia komfort malowania. JEDYNKA® KOLOR dostępna jest w palecie 30 gotowych kolorów.

(Farba JEDYNKA KOLOR®)

Wyborowi farby do pokoju dziecka warto poświęcić nieco więcej czasu. Rezultatem będzie nie tylko pewność, że zdrowiu naszych pociech nic nie zagraża, ale także ich szczera radość, gdy ściany pokoju zaczną mienić się bajkowymi kolorami.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
3
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-11-08 15:28:41

Miałam niedawno bardzo podobny problem, moja córka jest alergikiem i robiliśmy jej w wakacje z mężem remont w pokoju. Kupiliśmy nowe meble, wymieniliśmy okna, kaloryfery itd. Długo zastanawiałam się nad wyborem farby bo jednak dla małego dziecka trzeba wybrać coś lepszego. Kupiliśmy ze śnieżki farbę hipoalergiczną. Świetnie pokryła ściany, jest wydajna no i naprawdę wydaje mi się, że pomogło. Oczywiście alergii nie cofnęło, ale zmniejszyło niektóre dolegliwości.

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-08-29 14:54:57

Ja z tych propozycji wybrałam śnieżkę, kolory najbardziej mi się podobały, po za tym sniezka jest naprawdę dobra!

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-08-25 14:59:35

Super są te farby. Do reszty pomieszczeń można już zastosować zwykłe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny