Start Arrow InstalacjeArrow Bezprzewodowy system alarmowy

Bezprzewodowy system alarmowy

W jaki sposób zamontować system alarmowy w wyremontowanym domu lub mieszkaniu, tak by jego instalacja nie była zbyt uciążliwa i nie wpływa negatywnie na estetykę pomieszczeń.

Jeżeli podczas projektowania wystroju naszego mieszkania, lub remontu nie przewidzieliśmy miejsca na przewody systemu alarmowego to nie wszystko stracone. Oczywiście możemy zastosować najprostsze rozwiązanie, czyli kuć ściany na nowo. Jest to jednak bardzo czasochłonne i drastyczne rozwiązanie, gdyż będziemy zmuszeni przeprowadzić ponownie remont. Co więc można zrobić, by podnieść poziom bezpieczeństwa przy minimalnej ingerencji w pomieszczenie?

zlodziej

Wystarczy zastosować bezprzewodowy system alarmowy. Dobrze zbudowana instalacja tego typu jest równie funkcjonalna jak tradycyjna. Różnica polega tylko na tym, że wszystkie informacje między urządzeniami przekazywane są drogą radiową, przez co nie trzeba okablowywać całego budynku. Przykładowo każda z czujek ma wmontowany nadajnik, który wysyła sygnały do centrali alarmowej informując o każdej próbie włamania. Bezprzewodowe instalacje alarmowe polecamy wszystkim tym, którzy poza wysokim poziomem bezpieczeństwa cenią sobie wysoką estetykę pomieszczeń i nie chcą prowadzić długotrwałego remontu. Aby jednak mieć pewność że system bezprzewodowy będzie wystarczająco niezawodny przed jego budową trzeba upewnić się, że  wykorzystuje on technologię dwukierunkowej łączności cyfrowej, dzięki której urządzenia będą działać poprawnie.

Autor: Maciej Domagalski, specjalista w firmie Satel

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje