Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Biała kuchnia z wyspą w stylu tradycyjnym. Rodzinna przestrzeń

Biała kuchnia z wyspą w stylu tradycyjnym. Rodzinna przestrzeń

Kuchnia z wyspą otwarta na salon to rozwiązanie, które najczęściej spotkać można w domach jednorodzinnych. Taka przestrzeń sprzyja rodzinnej integracji, wypełnia światłem niemalże cały parter, stanowi centralny punkt domu, oddzielony od strefy prywatnej. Najmodniejsze kuchnie wciąż urządza się w ponadczasowej i uniwersalnej bieli. Zobaczmy zdjęcia kuchni z wyspą, otwartej na salon w rodzinnym domu.

W domach jednorodzinnych najczęściej spotyka się kuchnie z wyspą, które wraz z salonem tworzą przestronną strefę dzienną, dostępną dla całej rodziny.

W domach jednorodzinnych najczęściej spotyka się kuchnie z wyspą, które wraz z salonem tworzą przestronną strefę dzienną, dostępną dla całej rodziny.

Otwarta kuchnia z wyspą

Kuchnia została zaprojektowana w komfortowym układzie zbliżonym do litery „L”. Taka zabudowa pozwala na ergonomiczne wydzielenie stref w kuchni, z przeznaczonym sporym miejscem dla każdej z nich. Funkcjonalność kuchni dodatkowo potęguje wyspa kuchenna, która ustawiona jest na granicy z salonem. Na wyspie przewidziano instalację płyty grzewczej z dodatkowym blatem roboczym. Dzięki takiemu układowi udało się stworzyć w kuchni ergonomiczny trójką roboczy.

Biała kuchnia z wyspą

Biały kolor nadaje całej zabudowie lekkości, wypełnia wnętrze światłem odbitym od okna. Dekoracyjne szprosy w przeszklonych szafkach i wytłoczenia na frontach drzwiczek nawiązują do tradycyjnej aranżacji domowej kuchni. Drewniane blaty są istotnym uzupełnieniem wystroju, nadając mu ciepła i elegancji.

Biała kuchnia z wyspą

Kuchnia w kształcie litery „L” jest niezwykle komfortowa dla użytkowników. Dzięki takiemu układowi i dodatkowej wyspie udaje się stworzyć w kuchni ergonomiczny trójką roboczy.

Biała kuchnia z wyspą

Okno i biel optycznie powiększają i wypełniają światłem nawet niewielką przestrzeń. Jednocześnie nadają wnętrzu przytulności, co jest niezwykle istotne, gdy kuchnia otwarta jest na salon.

Biała kuchnia z wyspą

Sprzęt do zabudowy nie tylko oszczędza miejsce, ale również doskonale komponuje się z wystrojem kuchni, dzięki subtelnej stylistyce retro, w której jest wykończony.

Biała kuchnia z wyspą

Płyta na wyspie sprawia, że osoba przygotowująca posiłki może być czynnym uczestnikiem rozmów prowadzonych w salonie. Dodatkowy blat powiększa przestrzeń roboczą w kuchni.

Biała kuchnia z wyspą

System szuflad od strony kuchennej i szafek od strony salonu czyni z wyspy kuchennej dodatkowe miejsce na przechowywanie akcesoriów kuchennych i jadalnianych.

Biała kuchnia z wyspą

Blat po oknem w kuchni to dobre miejsce na montaż zlewozmywaka. Światło padające przez szybę doświetli nam strefę zmywania, a fakt, że okno w kuchni w domach jednorodzinnych najczęściej wychodzi na bramę i furtkę, pozwoli nam obserwować wejście podczas pracy.

Biała kuchnia z wyspą

Odpowiednie rozplanowana zabudowa i dodatkowa wyspa kuchenna sprawia, że nawet niewielka przestrzeń przeznaczona na kuchnię może być ergonomiczna i komfortowa.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl/mh

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 9, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty