Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Białe donice do ogrodu i na taras

Białe donice do ogrodu i na taras

Donice to jeden z produktów, które są dostępne w niemal nieskończonej liczbie kolorów i wzorów. Kolor biały zdecydowanie dodaje naszym ogrodom eleganckiego charakteru. Dlatego też warto zastanowić się nad dobraniem właśnie białych donic.

Dodatki w kolorze białym mają niemal tyle samo zwolenników, co przeciwników. Owszem, mają one swoje wady. Należy do nich między innymi fakt, że bardzo szybko widać na nich każde zabrudzenie. Dlatego też należy o nie szczególnie dbać, ale efekt jaki uzyskamy jest zdecydowanie tego wart.

Proste formy

Biały prezentuje się szczególnie dobrze w zestawieniu z prostymi, minimalistycznymi kształtami. Jest to zasada znana z aranżacji wnętrz, lecz można ją z powodzeniem przenieść do ogrodu. Donice w tym stylu nadadzą mu nowoczesny i elegancki charakter.

(Białe donice - elegancja i prostota, fot. Kafel-Cer-Art)

Jeśli potrzebne są nam bardzo duże donice, lepiej zdecydować się właśnie na proste, geometryczne kształty. Wówczas możemy mieć pewność, że nie będą wyglądać tandetnie i nie zdominują umieszczonych w nich roślin.

(Możemy wybrać dowolny rozmiar białych donic, fot. Kafel-Cer-Art)

Wysokie donice

Wysokie i smukłe donice najlepiej prezentują się właśnie w kolorze białym. Wyglądają elegancko i z klasą. Są świetnym pomysłem na zaaranżowanie tarasu, ale również w ogrodzie prezentują się ciekawie.

(Urok klasyki - biała, smukła donica, fot. Kafel-Cer-Art)

Donica korytko

Donica w formie „korytka” wygląda bardzo stylowo. Poza tym jest praktyczna – na ogół posiada dużą pojemność. Elegancko prezentuje się zdobiona w subtelny wzór – na przykład liści winogron.

(Praktyczne rozwiązanie - donica "korytko", fot. Jurand)

Ozdobne białe donice

Jak to już zostało wspomniane – z ozdobnymi donicami w kolorze białym należy być ostrożnym. Łatwo bowiem o otarcie się o kicz. Lepiej wybierać delikatne zdobienia – wzory kwiatowe lub inspirowane antykiem.

(Biała donica dobrze wygląda przy subtelnym wzornictwie, fot. Jurand)

Donice w kolorze białym to bardzo wdzięczny element, jedna przy zachowaniu umiaru we wzornictwie. Dodatkową trudność stanowi łatwość zabrudzeń – nie należy jednak się tym zrażać. Jeśli wybierzemy odpowiednie wzornictwo i poświęcimy trochę czasu ich konserwacji, będą stanowić prawdziwą ozdobę naszego ogrodu bądź tarasu.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty