Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Biały salon. Aranżacje pokoju dziennego w różnych stylach

Biały salon. Aranżacje pokoju dziennego w różnych stylach

Biel sprawdza się w wielu stylistykach, jest kolorem uniwersalnym i obecnym w trendach wnętrzarskich w niemalże każdym sezonie. Biały salon może być delikatny i subtelny, ale także wyrazisty i pełen inspiracji. Przedstawiamy ponadczasowe aranżacje białego salonu.

Uniwersalność bieli polega na tym, że stanowi doskonałe tło dla każdego innego koloru i komponuje się harmonijnie z wieloma materiałami wykończeniowymi. Dobrze wygląda połączona z ciepłym drewnem i zimnym metalem, kamieniem i cegłą. Wystarczy kilka nowych dodatków i dekoracji, by odmienić wygląd białego salonu, a nawet zmienić jego styl. Jeżeli więc aranżacji salonu, która cieszyć będzie nas przez wiele sezonów i którą również szybko można poddać niedrogiej metamorfozie, urządźmy nasz pokój dzienny w bieli.

Biały salon – nowoczesny czy klasyczny?

1. Biały salon wygląda pięknie w każdej stylistyce, ale pozwala również na modne, choć trudne łączenie stylów. Klasyczne, miękkie meble dobrze prezentują się nie tylko w tradycyjnych aranżacjach. Ozdobione modnym deseniem tkanin dekoracyjnych, otoczone nowoczesnym sprzętem i oświetleniem, znajdą uznanie wśród zwolenników bardziej odważnego wystroju wnętrza.

Czarna dekoracja białego salonu

Czarna dekoracja białego salonu

Pomysł na biały salon

Czarna dekoracja białego salonu

2. W wersji nowoczesnej, biały salon charakteryzuje się prostą formą mebli, geometrycznymi wzorami i oszczędnie dekoracyjnymi dodatkami. Idealnie wygląda w ponadczasowym zestawieniu z czernią, która nadaje wnętrzu elegancji i pazura.

Pomysł na biały salon

Czarna dekoracja białego salonu

Nowoczesny salon w bieli

Nowoczesny salon w bieli, fot. www.oswietlenie.dom.pl

3. Biel w salonie sprawdza się również na poddaszu, gdzie skosy często ograniczają możliwości aranżacyjne. Kolor biały wypełnia wnętrze światłem, wydaje się ono większe i wyższe niż w rzeczywistości. Dodanie do modnego zestawienia czerni i bieli drewna, to połączenie eleganckie, modne i – mimo prostej formy – przytulne.

Biały salon na poddaszu

Biały salon na poddaszu, fot. Jawor Parkiet

4. Rozświetlone białe poddasze, na którym zaplanowano kuchnię połączoną z salonem jest oazą spokoju i relaksu. Do takiej stylistyki idealnie pasują dodatki i dekoracje w kolorach ziemi: brązy, beże, zielenie.

Biały salon z kuchnią na poddaszu

Biały salon z kuchnią na poddaszu, fot. Roto

5. Te same kolory wyglądają zupełnie inaczej we wnętrzu, do którego dobrano oszczędne w formie meble, o wyjątkowo nowoczesnym designie. W takim wystroju świetnie prezentuje się biała cegła, która podkreśla nieco loftowy charakter aranżacji.

Nowoczesny salon w bieli

Nowoczesny salon w bieli, fot. Cersanit

6. Biała cegła może również wprowadzać do wnętrza romantyzm i delikatność – wszystko zależy od dodatków, jakie dobierzemy. Szarości i beże stanowią wspaniałe uzupełnienie tej subtelnej aranżacji białego salonu.

Biała cegła w salonie

Biała cegła w salonie

7. I znów delikatne kolory, miękkie tkaniny zestawiono z nowoczesną stylistyką mebli, co stworzyło nieco eklektyczne wnętrze, choć nadal całkowicie spójne. Biel doskonale odbija światło, zestawiając ją z innymi kolorami możemy pokusić się także o ciemniejsze kolory dekoracji, które przy bieli nie przytłoczą niewielkiego wnętrza.

Dekoracja białego salonu

Dekoracja białego salonu

Dekoracja białego salonu

Dekoracja białego salonu

8. Klasyka nie oznacza staromodnych wnętrz, może być nowocześnie funkcjonalna. Nawiązując do najdelikatniejszej odmiany stylu skandynawskiego, biel sprawdza się szczególnie w małych salonach, powiększając je optycznie.

Aranżacja białego salonu

Aranżacja białego salonu

Aranżacja białego salonu

Aranżacja białego salonu

9. Biel stanowi doskonałe tło dla stylizowanych mebli czy ciemniejszych kolorów. Dzięki niej styl prowansalski czy toskański jest w zasięgu ręki – wystarczy zmienić dodatki i dekoracje.

Szara dekoracja białego salonu

Szara dekoracja białego salonu

10. Graficzne motywy, gięte meble i komfortowa funkcjonalność to cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego w wersji modern.

Szara dekoracja białego salonu

Szara dekoracja białego salonu

11. Nowoczesność, ale w zupełnie innym stylu. Minimalizm często kojarzyć się może z bielą chłodnego laboratorium. Ale wystarczy kilka dodatków, np. w kolorze żółtym, by ocieplić i rozweselić taką stylizację.

Nowoczesny salon biało-czarny

Nowoczesny salon biało-czarny, fot. Black Red White

12. Te same kolory, łącznie z barwą żółtą rzucających się w oczy elementów, ale pomieszczenie stylistycznie zupełnie inne. Łączenie stylu skandynawskiego z retro, to jedno z najmodniejszych rozwiązań ostatnich sezonów.

Biały salon w stylu skandynawskim

Biały salon w stylu skandynawskim

13. Prosta forma dekoracji białych salonów, zachwyca funkcjonalnością rozwiązań.

Biały salon w stylu skandynawskim

Biały salon w stylu skandynawskim

14. W małym salonie biel umożliwia zabudowę niemalże całych ścian – i tak wnętrze pozostanie przejrzyste i nie przytłoczą go dodatki czy bibeloty.

Aranżacja białego salonu

Aranżacja białego salonu

15. Ale i duże pokoje dzienne, łączące kilka funkcji dobrze wyglądają w bieli. Wydaje się w nich być zawsze ład i porządek.

Biała aranżacja wnętrza

Biała aranżacja wnętrza

16. Ciemniejszy beż czy gołębia szarość połączone z białymi meblami i drewnem pozwalają zachować nadal optyczną przestronność, ale aranżacją nadają nieco głębi. Takie kolory ścian sprawdzą się w większych pomieszczeniach.

Salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim, fot. Tikkurila

17. Na koniec pomysł na biały salon w nowocześnie angielskim stylu. Żaden kolor nie pozwala na tak zróżnicowane kolory i wzory dodatków, jak uniwersalna biel. Wystarczy kwiatowe tkaniny dekoracyjne i kilka żywych roślin, by dotychczas minimalistyczne wnętrze nabrało koloru i przytulności.

Kolorowa dekoracja białego salonu

Kolorowa dekoracja białego salonu, fot. Długa showroom

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 12, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Kongo Odpowiedz 2018-07-20 16:48:43

Biel jest ponadczasowa. Pasuje do każdej aranżacji. Mnie najbardziej podoba sie w duecie z czernią, szarością lub błękitem. Nie ukrywam że przy aranżacji mieszkania korzystałam z inspiracji na stronie Magnata. Bardzo fajne, nie oklepane pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty