Biel sprawdza się w wielu stylistykach, jest kolorem uniwersalnym i obecnym w trendach wnętrzarskich w niemalże każdym sezonie. Biały salon może być delikatny i subtelny, ale także wyrazisty i pełen inspiracji. Przedstawiamy ponadczasowe aranżacje białego salonu.
Uniwersalność bieli polega na tym, że stanowi doskonałe tło dla każdego innego koloru i komponuje się harmonijnie z wieloma materiałami wykończeniowymi. Dobrze wygląda połączona z ciepłym drewnem i zimnym metalem, kamieniem i cegłą. Wystarczy kilka nowych dodatków i dekoracji, by odmienić wygląd białego salonu, a nawet zmienić jego styl. Jeżeli więc aranżacji salonu, która cieszyć będzie nas przez wiele sezonów i którą również szybko można poddać niedrogiej metamorfozie, urządźmy nasz pokój dzienny w bieli.
Biały salon – nowoczesny czy klasyczny?
1. Biały salon wygląda pięknie w każdej stylistyce, ale pozwala również na modne, choć trudne łączenie stylów. Klasyczne, miękkie meble dobrze prezentują się nie tylko w tradycyjnych aranżacjach. Ozdobione modnym deseniem tkanin dekoracyjnych, otoczone nowoczesnym sprzętem i oświetleniem, znajdą uznanie wśród zwolenników bardziej odważnego wystroju wnętrza.
2. W wersji nowoczesnej, biały salon charakteryzuje się prostą formą mebli, geometrycznymi wzorami i oszczędnie dekoracyjnymi dodatkami. Idealnie wygląda w ponadczasowym zestawieniu z czernią, która nadaje wnętrzu elegancji i pazura.
3. Biel w salonie sprawdza się również na poddaszu, gdzie skosy często ograniczają możliwości aranżacyjne. Kolor biały wypełnia wnętrze światłem, wydaje się ono większe i wyższe niż w rzeczywistości. Dodanie do modnego zestawienia czerni i bieli drewna, to połączenie eleganckie, modne i – mimo prostej formy – przytulne.
4. Rozświetlone białe poddasze, na którym zaplanowano kuchnię połączoną z salonem jest oazą spokoju i relaksu. Do takiej stylistyki idealnie pasują dodatki i dekoracje w kolorach ziemi: brązy, beże, zielenie.
5. Te same kolory wyglądają zupełnie inaczej we wnętrzu, do którego dobrano oszczędne w formie meble, o wyjątkowo nowoczesnym designie. W takim wystroju świetnie prezentuje się biała cegła, która podkreśla nieco loftowy charakter aranżacji.
6. Biała cegła może również wprowadzać do wnętrza romantyzm i delikatność – wszystko zależy od dodatków, jakie dobierzemy. Szarości i beże stanowią wspaniałe uzupełnienie tej subtelnej aranżacji białego salonu.
7. I znów delikatne kolory, miękkie tkaniny zestawiono z nowoczesną stylistyką mebli, co stworzyło nieco eklektyczne wnętrze, choć nadal całkowicie spójne. Biel doskonale odbija światło, zestawiając ją z innymi kolorami możemy pokusić się także o ciemniejsze kolory dekoracji, które przy bieli nie przytłoczą niewielkiego wnętrza.
8. Klasyka nie oznacza staromodnych wnętrz, może być nowocześnie funkcjonalna. Nawiązując do najdelikatniejszej odmiany stylu skandynawskiego, biel sprawdza się szczególnie w małych salonach, powiększając je optycznie.
9. Biel stanowi doskonałe tło dla stylizowanych mebli czy ciemniejszych kolorów. Dzięki niej styl prowansalski czy toskański jest w zasięgu ręki – wystarczy zmienić dodatki i dekoracje.
10. Graficzne motywy, gięte meble i komfortowa funkcjonalność to cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego w wersji modern.
11. Nowoczesność, ale w zupełnie innym stylu. Minimalizm często kojarzyć się może z bielą chłodnego laboratorium. Ale wystarczy kilka dodatków, np. w kolorze żółtym, by ocieplić i rozweselić taką stylizację.
12. Te same kolory, łącznie z barwą żółtą rzucających się w oczy elementów, ale pomieszczenie stylistycznie zupełnie inne. Łączenie stylu skandynawskiego z retro, to jedno z najmodniejszych rozwiązań ostatnich sezonów.
13. Prosta forma dekoracji białych salonów, zachwyca funkcjonalnością rozwiązań.
14. W małym salonie biel umożliwia zabudowę niemalże całych ścian – i tak wnętrze pozostanie przejrzyste i nie przytłoczą go dodatki czy bibeloty.
15. Ale i duże pokoje dzienne, łączące kilka funkcji dobrze wyglądają w bieli. Wydaje się w nich być zawsze ład i porządek.
16. Ciemniejszy beż czy gołębia szarość połączone z białymi meblami i drewnem pozwalają zachować nadal optyczną przestronność, ale aranżacją nadają nieco głębi. Takie kolory ścian sprawdzą się w większych pomieszczeniach.
17. Na koniec pomysł na biały salon w nowocześnie angielskim stylu. Żaden kolor nie pozwala na tak zróżnicowane kolory i wzory dodatków, jak uniwersalna biel. Wystarczy kwiatowe tkaniny dekoracyjne i kilka żywych roślin, by dotychczas minimalistyczne wnętrze nabrało koloru i przytulności.
Dodaj komentarz