Start Arrow Wiadomości Arrow Blachodachówka w arkuszach czy blacha modułowa?

Blachodachówka w arkuszach czy blacha modułowa?

Blachodachówka jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych materiałów dachowych w Polsce. Najnowszym rozwiązaniem technologicznym oferowanym przez producentów są blachy modułowe. Sprawdzamy, czym się wyróżniają i podpowiadamy, gdzie sprawdzą się najlepiej.

Montaż blachodachówki

fot. Blachotrapez

Decydując się na pokrycie blaszane możemy wybrać blachodachówkę w arkuszach lub blachę modułową. Główną różnicą pomiędzy nimi jest format materiału. Blachodachówka w arkuszach jest pokryciem wielkopowierzchniowym i jest cięta na konkretny wymiar. W przypadku blachy modułowej na połaci montowane są stosunkowo małe arkusze metodą na zamek. Decydując się na pierwszą opcję musimy dokładnie zmierzyć dach, aby wyliczyć konkretną ilość materiału. W przypadku blachy modułowej wystarczy podać powierzchnię połaci w m2.

– Łatwiejszy sposób wyliczenia pozwala uniknąć wielu błędów przy zamawianiu materiału, ale to nie jedyna zaleta rozwiązań modułowych. Mały format elementów ułatwia zarówno transport, rozładunek czy przechowywanie materiału na budowie, jak i montaż na dachu. Dodatkową zaletą niewielkich wymiarów modułów jest znaczne ograniczenie strat materiału, a tym samym odpadów – tłumaczy Antoni Luberda, ekspert firmy Blachotrapez zajmującej się produkcją pokryć dachowych z blachy.

Montaż blachodachówki

fot. Blachotrapez

Rozwiązanie modułowe szczególnie dobrze sprawdzi się na skomplikowanych dachach z wieloma płaszczyznami połaci czy lukarnami, czyli wszędzie tam, gdzie konieczne jest częste docinanie blachy.

Decydując się na blachę modułową warto zwrócić uwagę na wysoką jakość wykonania oraz zastosowane materiały. Istotnym parametrem są m.in. sztywność zastosowanej blachy oraz zapewnienie optymalnej szczelności poszczególnych modułów. Koniecznie należy sprawdzić również materiał wsadowy, rodzaj zastosowanej powłoki oraz czas gwarancji, jaką daje producent.

Źródło:Blachotrapez

Blachotrapez
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 26, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty