Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Błędy przy klejeniu płytek

Błędy przy klejeniu płytek

Będę przyklejał płytki, nanosząc klej na ich środek, ale w niektórych miejscach podłoże jest nierówne. Mam więc pytanie, czy mogę dać więcej kleju, żeby je wyrównać?

Na pytanie czytelnika odpowiada ekspert z firmy KREISEL:

Klejenie „na placki” jest niedopuszczalne! Często wykonawcy stosują tą metodę, gdy chcą oszczędzić na czasie (bez wstępnego wyrównania podłoża odpowiednimi zaprawami). Przyklejając w ten sposób płytki bardzo często pozostawiamy pod nimi miejsca bez kleju, zwykle w narożnikach, co w trakcie późniejszego użytkowania płytek podłogowych powoduje ich pękanie. Jeżeli płytki przyklejone w ten sposób są na zewnątrz, w puste miejsca wnika woda, co powoduje odspojenia przy zmiennych cyklach mrozowych.

klejenie plytekPłytki należy przyklejać metodą ‘na grzebień’, pamiętając, że takie miejsca jak: jastrychy z ogrzewaniem podłogowym, podłoża pokryte płynnymi foliami, tarasy i balkony oraz duże formaty ceramiki wymagają pełnego pokrycia płytki, a więc klej nanosi się ‘na grzebień’ na podłoże oraz dodatkowo należy cienko przeszpachlować spodnią stronę płytki.

Jeśli chodzi o wyrównanie podłoża klejem, to przy niewielkich grubościach (do kilku milimetrów) jest możliwe, ale ekonomicznie nieuzasadnione (kleje są przecież droższe od zapraw wyrównujących). Najlepiej użyć do tego celu specjalnych zapraw wyrównujących, wyrównująco-szpachlowych lub w przypadku dużych powierzchni ścian po prostu wykonać tynk na nowo.

Jeżeli chcemy wyrównać podkład podłogi, można użyć wylewki samopoziomującej lub specjalnego kleju średniowarstwowego MAXI MULTI 107, który jednocześnie umożliwi korektę nierówności podłoża w zakresie jego stosowania od 4 do 20mm.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Listwa Snow 3pł. spot czarny