Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Błędy w lakierowaniu podłóg drewnianych

Błędy w lakierowaniu podłóg drewnianych

Mam w salonie położone panele z drewna egzotycznego. Wraz z kolegą – parkieciarzem amatorem, zaczęliśmy je lakierować, ale po pierwszych fragmentach widzimy, że chyba coś jest nie tak. Powierzchnia nie jest gładka, tylko trochę chropowata i jakby popękana. Co robimy nie tak?

Drewno egzotyczne jest coraz częściej wykorzystywany na podłogi, z uwagi na swoje bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, lepsze niż te, które charakteryzują rodzime gatunki drewna.

(Podłoga z drewna egzotycznego, merbau fot. DLH Poland)

Jednak trzeba również pamiętać, że drewno, szczególnie takie, jak teak czy iroko, posiadają w swojej strukturze substancje oleiste oraz związki chemiczne, które w zetknięciu z lakierem mogą wywołać nieestetyczne skutki, a nawet zmienić kolor drewna.

Lakier do drewna może powodować powstawanie efektu „skórki pomarańczy”. Aby nie dopuścić do tego, pod lakier należy zastosować specjalne podkłady, które umożliwią uzyskanie oczekiwanych, estetycznych rezultatów.

Podkład pod lakiery przeznaczony jest do gruntowania drewnianych posadzek w celu stablilizowania luźnych cząstek drewna i lepszego związania poliuretanowych lakierów nawierzchniowych z powierzchnią drewnianą. Produkty te zapobiegają również ciemnieniu drewna, uwypuklają jego egzotyczną strukturę oraz zmniejszają zużycie lakierów nawierzchniowych.

Jednym z tego typu produktów jest
Domalux Exotic Primer do drewna egzotycznego

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642