Start Arrow Wiadomości Arrow Błyskawiczna rozbudowa instalacji

Błyskawiczna rozbudowa instalacji

Podłączenie zmywarki w sytuacji, gdy w kuchni brakuje wolnego przyłącza wodnego, można zrealizować bez przerabiania istniejącej instalacji. Ergonomiczny zawór SCHELL COMFORT umożliwia łatwe, szybkie i funkcjonalne podłączenie urządzenia do istniejącej armatury wodnej.

Odpowiednie przyłącza do podłączenia urządzeń takich jak pralka czy zmywarka łatwo zaplanować w momencie budowy domu. Problem powstaje w instalacjach starego typu, w których liczba przyłączy wodnych nie zawsze odpowiada współczesnym potrzebom. Zawór przyłączeniowy SCHELL COMFORT umożliwia proste, bezpieczne i ergonomiczne podłączenie urządzeń AGD bez potrzeby wyprowadzania oddzielnego podejścia. Dodatkowe zalety w postaci blokady przeciwskażeniowej czy ochrony mechanizmu przed zatarciem sprawiają, że rozwiązanie to jest niezawodne.

Zawór przyłączeniowy w szafce

Jeden komponent – więcej możliwości

Technologia SCHELL umożliwia błyskawiczną rozbudowę istniejącej instalacji z użyciem zaledwie jednego dodatkowego komponentu. Wystarczy zamontować armaturę przyłączeniową SCHELL COMFORT z gwintem G 3/8 cala bezpośrednio do zaworu kątowego na przyłączu zimnej wody pod zlewem kuchennym. Rozwiązanie zostało wyposażone w umieszczoną na dole korpusu gwintowaną złączkę do urządzeń AGD oraz wygodne pokrętło do regulacji. W razie awarii zmywarki można za jego pomocą odciąć dopływ wody tylko do urządzenia, bez odłączania zasilania armatury umywalkowej. Oprócz dopływu wody do urządzenia, należy zadbać również o odpowiednie odprowadzenie zużytej wody. Odpływ do kanalizacji można stworzyć przy użyciu syfonu z króćcem do podłączenia węża.

Zawór przyłączeniowy SCHELL COMFORT

Niezawodne połączenie

Podłączenie zmywarki do instalacji wodnej wymaga pewnych rozwiązań, które gwarantują 100% szczelności i trwałości. Zawór przyłączeniowy SCHELL COMFORT został wyposażony w odporną na wyrwanie złączkę ze stożkiem zaciskowym. Korpus wykonano z wysokiej jakości mosiądzu, odpornego na odcynkowanie. Mechanizm umieszczony w komorze smarnej jest chroniony przed wpływem wody i znajdujących się w niej zanieczyszczeń, dlatego wrzeciono nie ulega zatarciu i pracuje lekko nawet po upływie wielu lat. Nowoczesny zawór posiada dodatkowo blokadę strumienia zwrotnego. W razie awarii wodociągu i wytworzenia się podciśnienia zapobiega ona wtórnemu wtłoczeniu zużytej wody ze zmywarki do wodociągu, dzięki czemu zapewnia ochronę przed skażeniem wody pitnej.

Zawór przyłączeniowy SCHELL COMFORT, cena katalogowa netto: od 125,64 PLN

Więcej informacji na stronie www.schell.eu

Dodane przez: E.C.H.O. COMMUNICATIONS

E.C.H.O. COMMUNICATIONS
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 16, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty