Start Arrow Budowa domuArrow Boniowanie. Tradycyjna dekoracja elewacji nowoczesnego domu

Boniowanie. Tradycyjna dekoracja elewacji nowoczesnego domu

Szukasz pomysłów na elewację? Zobacz także:

malowanie elewacji

Malowanie ścian zewnętrznych: dobieramy farby i kolory elewacji

Decydując o produktach, których użyjemy do malowania ścian zewnętrznych domu nie możemy jednak zapomnieć, że oprócz funkcji dekoracyjnych, elewacja przede wszystkim musi być odporna na trudne i zmienne warunki atmosferyczne, chronić budynek przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapewniać długoletnią ochronę przed brudem, pleśnią i mikroorganizmami.

kamien i drewno na elewacji

Kamień i drewno na elewacji. Modne elewacje domów jednorodzinnych

Jak wykończyć elewację domu jednorodzinnego zgodnie z najnowszymi trendami? Wystarczy zastosować naturalne materiały elewacyjne, by nie tylko wyróżnić dom z otoczenia, ale także poprawić jego proporcje. Tradycyjne rozwiązania, jak kamień i drewno na elewacji mogą podkreślać również współczesną architekturę, sprawiając, że budynek jest modny i przyjazny dla środowiska.

nowoczesna elewacja

Elewacja z klinkieru. Galeria domów nowoczesnych wykończonych klinkierem

Elewacja z klinkieru nie jest najtańszym rozwiązaniem na wykończenie ścian budynku, jednak szlachetny urok cegły klinkierowej oraz jej wysokie parametry cieplne i odpornościowe sprawiają, że inwestorzy chętnie sięgają po klinkier, murując chociażby fragmenty budynku: cokoły czy powierzchnie wokół okien i drzwi. Czy jednak ceglana elewacja sprawdzi się na nowoczesnych budynkach?

tynk i drewno na elewacji

15 pomysłów na połączenie tynku i drewna na elewacjach nowoczesnych domów

Nowoczesne domy charakteryzują się energooszczędnymi rozwiązaniami, mającymi na celu ograniczenie strat ciepła przez przegrody budowlane i zmniejszenie ryzyko powstawania mostków cieplnych. Z tego powodu projekty domów nowoczesnych często są opracowane na planie kwadratu, mają prostą i zwartą bryłę, bez dekoracyjnych elementów architektonicznych. Jak zatem urozmaicić fasadę budynku, by nowoczesny dom był nie tylko energooszczędny, ale i ładny?

« Wstecz

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 25, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Patryk Odpowiedz 2017-05-30 12:52:51

Wybudowaie takiego domu to niewyobrazalne koszta, i jestem pewnien , ze nie na polskie realia. Mi sie bardzo podoba elewacja z deski elewacyjnej tabulo z kosbud. Swietnie sie prezentuje z dodatkowa elewacja z kamienia. Moj brat ma taki dom i bardzo sobie chwali takie rozwiazaie bo deska nie prochnieje i nie trzeba jej konserwowac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...