Start Arrow OgródArrow Brama do garażu – wejście nie tylko dla samochodów

Brama do garażu – wejście nie tylko dla samochodów

Garaż to nie tylko pomieszczenie dla samochodu. Często pełni również funkcję schowka: przechowujemy w nim narzędzia ogrodowe, sprzęt sportowy czy akcesoria do domowego warsztatu. Warto więc, by wejście do garażu nie zawsze oznaczało konieczność otwierania bramy garażowej na oścież.

Dobrym rozwiązaniem umożliwiającym wejście do garażu nie tylko kierowcom, ale i innym domownikom wchodzącym po rower czy kosiarkę, są drzwi boczne do garażu. Producenci oferują oddzielne drzwi, ale dopasowane materiałem i kolorem do wybranej bramy garażowej.

(Drzwi boczne do bramy RollMatic firmy Hörmann)

Drzwi można usytuować nie tylko na środku bramy, ale również bliżej lewej lub prawej krawędzi. Dzięki temu wyciąganie niezbędnych narzędzi ogrodowych czy roweru będzie możliwe bez kolizji z zaparkowanym w garażu samochodem. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla garaży dwustanowiskowych, kiedy indywidualne dopasowanie wejścia do garażu nie koliduje z miejscem parkingowym wewnątrz.

(Automatyczna brama garażowa Secura z drzwiami przejściowymi firmy Normstahl Entrematic)

Jeśli nie mamy miejsca na dodatkowe drzwi do garażu, możemy zdecydować się na garażowe bramy boczne. Brama boczna otwiera się na bok, przesuwając się po prowadnicy, w zależności od sytuacji tylko na żądaną szerokość, doskonale więc sprawdza się w roli drzwi przejściowych.

(Brama boczna Top firmy Normstahl Entrematic)

Ponieważ bramy boczne nie wychylają się na zewnątrz, pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca także przed samym garażem, a bezpośrednio przed nim może parkować drugi samochód. To szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku krótkich podjazdów.

(Boczna brama segmentowa HST firmy Hörmann)

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Arkadiusz Odpowiedz 2016-10-20 11:13:51

Ważne przy wyborze takich drzwi bocznych jest to by jednak komponowaly sie z brama garazowa. Ja mam drzwi boczne od verdoor, ktore sa tak samo wykonczone jak brama. Wyglada to bardzo etetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród