Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Brama przesuwna samonośna – wady i zalety

Brama przesuwna samonośna – wady i zalety

Wybierając ogrodzenie i bramę wjazdową, należy zwrócić szczególną uwagę na wytrzymałość konstrukcji i odporność na warunki atmosferyczne. Doskonałym rozwiązaniem, które uchroni Cię przed problemami przy wjeździe i wyjeździe będzie brama przesuwna. 

Brama ta charakteryzuje się brakiem prowadnic, umieszczonych wzdłuż linii bramy. Odpowiednia przestrzeń zachowana pomiędzy podłożem a dolną częścią bramy, pozwala na bezproblemowe jej otwieranie i zamykanie. Zalegający śnieg czy liście, nie staną na przeszkodzie w jej użytkowaniu. 

Wybierając taką bramę należy jednak uwzględnić odpowiednią ilość miejsca niezbędnego do jej otwierania. Jest ona szersza od światła bramy o tzw. przeciwwagę, która zwyczajowo stanowi 1/3 długości. Rozwiązanie to sprawdza się w szczególności w posesjach, gdzie ogrodzenie jest usytuowane dosyć blisko naszego domu. Możemy wtedy zaoszczędzić sporo miejsca od frontu, niż w przypadku bram skrzydłowych otwieranych do wewnątrz. Zyskaną przestrzeń możemy przeznaczyć na reprezentatywne wejście lub po prostu jako podjazd dla naszego samochodu.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Tomek Odpowiedz 2016-09-09 21:00:13

Jeśli szukacie bram przesuwnych samonośnych to firma Polargos produkuje takie. Napewno mozna wybrać cos dla siebie i nawet maja dobre ceny polargos.pl

tomek szpyra Odpowiedz 2016-06-20 11:47:48

Przez kilka lat miałem zwyczajną bramę dwuskrzydłową. Zdecydowałem się na zmianę i nie żałuję bo brama przesuwna z automatem to przede wszystkim wygoda i oszczędność miejsca. Sprawuje się rewelacyjnie. Jeśli ktoś mnie pyta o bramę to polecam mojego wykonawcę - firma Ogro z Niemodlina, robi perfekcyjne bramy i w normalnych cenach bez szaleństw. Polecam sprawdzić na ogro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród