Start Arrow Wiadomości Arrow Brama segmentowa DK-PP od DAKO – idealna dla krótkich podjazdów

Brama segmentowa DK-PP od DAKO – idealna dla krótkich podjazdów

Gdy wjazd do garażu niemal graniczy z ulicą lub jesteśmy posiadaczami wyjątkowo krótkiego podjazdu, idealnym rozwiązaniem stają się bramy garażowe wykonane z paneli. Brama DK-PP marki DAKO jest bardzo wygodna w obsłudze, a jej wygląd płynnie komponuje się z fasadą domu.

Firma DAKO, polski producent stolarki otworowej, proponuje bramę segmentową, która dzięki poziomym przetłoczeniom panelu nadaje elewacji lekki i dynamiczny wygląd. Szeroki wybór kolorów paneli umożliwia zastosowanie bramy zarówno w nowym budownictwie, jak i w remontowanych posesjach. Dzięki wygodnemu mechanizmowi otwierania brama DK-PP sprawdzi się szczególnie w przypadku krótkich podjazdów lub gdy do garażu wjeżdża się wprost z ulicy.

Brama DK-PP – realizacja, fot. DAKO

Skuteczne wzmocnienia

Panele modelu oferowanego przez DAKO wykonane są z wysokiej jakości ocynkowanej blachy stalowej. Dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną. Specjalnie dobrana powłoka organiczna w połączeniu z powłoką ze stopu cynku i aluminium zapewnia wysoki poziom ochrony antykorozyjnej, co pozwala utrzymać nienaganny i nowoczesny wygląd bramy przez długie lata. W modelach bramy o powierzchni większej niż 9m2 zastosowano dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed pęknięciem linki lub sprężyny, a także specjalnie wyprofilowano panele w miejscu łączeń, aby zniwelować możliwość powstawania uszkodzeń mechanicznych i chronić palce przed przygnieceniem.

Brama DK-PP, fot. DAKO

Lekkie otwarcie

Niewielki ciężar paneli przekłada się na niski całkowity ciężar bramy, co z kolei ułatwia jej codzienną obsługę. W zależności od wysokości nadproża możliwe jest dostosowanie konkretnego rodzaju prowadnic, które umożliwiają sprawne przesuwanie paneli, a dzięki użyciu specjalnych sprężyn skrętnych konstrukcja otwiera się płynnie i cicho. Opcjonalnie można zamontować sterowanie automatyczne, które dodatkowo pozwala na swobodne kontrolowanie siły oraz czasu otwierania i zamykania bramy. Także możliwość dobrania elementów dekoracyjnych, przeszkleń czy rodzaju zamków umożliwia stworzenie projektu według indywidualnych potrzeb.

Brama DK-PP – przekrój panelu, fot.DAKO

Dane techniczne:

 • grubość panelu: 40mm
 • wysokość panelu: 500mm lub 610mm
 • współczynnik przenikania ciepła: brama U=1,6 W/ m2K, panel U=0,54 W/m2K
 • możliwe rodzaje prowadzeń: ST, LHF, LHR

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 23, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

 • JAKARTA

 • Nautilus ip67. 35 W

 • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

 • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

 • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

 • Promocja

  Kinkiet ogrodowy WIKI LED