Start Arrow InstalacjeArrow Budowa studni – o czym pamiętać?

Budowa studni – o czym pamiętać?

Jeżeli nasza działka budowlana nie ma dostępu do sieci wodociągowej, dobrym rozwiązaniem jest budowa studni. Sprawdźmy, kiedy jest ona możliwa i jakich formalności wymaga rozpoczęcie inwestycji.

Zanim rozpoczniemy budowę studni, musimy sprawdzić w gminie, czy przepisy o ochronie środowiska nie zakazują nam takiej inwestycji. Dobrze to zbadać zanim kupimy działkę – możemy wystąpić o wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub – w przypadku, gdy gmina nie uchwaliła planu – o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Pozwolenie czy zgłoszenie

Na budowę studni wymagane jest pozwolenie wodnoprawne, jeżeli głębokość studni przekracza 30 m lub pobór wody w ilości większej niż 5 m3 na dobę. Jeżeli studnia jest mniejsza, zamiar je budowy należy zgłosić na co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem prac.

Aby uzyskać pozwolenie wodnoprawne należy złożyć w starostwie odpowiedni wniosek i dołączyć do niego operat wodnoprawny i opis prowadzenia zamierzonej działalności sporządzony w języku nietechnicznym. Zgodnie z art. 132 Prawa wodnego, operat wodnoprawny składać się powinien z dwóch części: opisowej i graficznej. Do wniosku dołącza się również decyzję o warunkach zabudowy (jeżeli dla terenu nie jest uchwalony miejscowy plan) oraz w zależności od rodzaju wnioskowanego pozwolenia,  decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Pobierz wniosek:
WNIOSEK O WYDANIE POZWOLENIA WODNOPRAWNEGO

Następna »

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje