Start Arrow Artykuły PremiumArrow Budujemy dom z Systemem Budowy H+H

Budujemy dom z Systemem Budowy H+H

Podstawową decyzją jaką podejmuje inwestor budujący własny domu jest wybór materiału na ściany zewnętrzne i wewnętrzne. Zastosowany materiał do budowy ścian będzie miał istotny wpływ na koszt całej inwestycji, szybkość i bezproblemowość prowadzonych prac oraz komfort życia mieszkańców już po wybudowaniu. Do tego komfortu, choć w innym znaczeniu należy również zaliczyć wydatki związane z eksploatacją budynku. Decydując się na materiały ścienne H+H otrzymujemy wyroby cechujące się wysoką jakością i pożądanymi przez każdego inwestora parametrami.

CONTENT ARTICLE

System Budowy H+H to szeroka paleta doskonałych materiałów ściennych wykonanych z betonu komórkowego oraz silikatów.

Wyroby H+H powstają z naturalnych surowców, restrykcyjny proces produkcji gwarantuje najwyższą jakość, stabilność parametrów technicznych i wymiarów, ale też jest zgodny z zasadami zrównoważonego budownictwa. Wyroby H+H są ekologiczne i śmiało możemy je polecić każdemu inwestorowi i wykonawcom, to doskonałe produkty nie tylko dla zwolenników ekologii i przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

dom jednorodzinny w trakcie budowy

dom jednorodzinny w trakcie budowy

Od fundamentu do ścianek działowych

W skład systemu budowy H+H wchodzą:

 • bloczki do murowania ścian różnej szerokości,
 • elementy ułatwiające budowanie narożników i pozwalające uniknąć docinania,
 • nadproża przeznaczone do wykonywania przesklepień otworów okiennych i drzwiowych,
 • kształtki stosowane m.in. przy wykonywaniu żelbetowych belek zbrojonych
 • oraz specjalne panele o dużych gabarytach przyspieszające prace murarskie.

Materiały H+H pozwalają na wznoszenie praktycznie dowolnej przegrody. Najczęściej są wykorzystywane do budowy ścian zewnętrznych i wewnętrznych konstrukcyjnych, do ścianek działowych i przepierzeń. W kompleksowej ofercie H+H znajdują się również zaprawy cienkowarstwowe przeznaczone do betonu komórkowego i wyrobów wapienno-piaskowych.

Dzięki Systemowi Budowy H+H inwestorzy już nie muszą poszukiwać i dopasowywać różnych materiałów od różnych producentów. Zyskują pewność, a to znaczne ułatwienie, że zastosowane elementy systemu budowy H+H idealnie pasują do siebie i będą współgrały pod względem właściwości i wymiarów. Budowa systemowa jest gwarantem wznoszenia budynku zgodnie z nowoczesnymi standardami dotyczącymi ochrony cieplnej, akustycznej i bezpieczeństwa konstrukcji. Dodatkowym atutem systemu jest łatwiejsze i bezbłędne wykonanie wszystkich detali.

Jak szybko wybudować ciepły i cichy dom?

Należy postawić na doskonałe i sprawdzone materiały dzięki którym budowa będzie łatwa i szybka , a inwestor, czy późniejszy właściciel uzyska wiele korzyści. Takie zalety posiada System Budowy H+H.

Wysoka dokładność wymiarowa elementów z Systemu Budowy H+H (klasa TLMB w przypadku produktów standard Gold+) umożliwia murowanie na cienkowarstwową zaprawę klejową, co sprawia, że system jest bardziej „odporny” na typowe błędy wykonawcze. Uchwyty montażowe i łączenia na pióro-wpust, znacznie przyspieszają prace montażowo-budowlane. Co więcej, beton komórkowy jest lekki co jest wyjątkowo ważne dla prac wykonywanych ręcznie i wyjątkowo łatwy w obróbce. Doceniają to murarze, oraz inne osoby zajmujące się instalacjami i wykończeniówką.

Kluczowym parametrem dla inwestorów inwestujących w budowę własnego domu jest izolacyjność termiczna. Ponieważ pod względem współczynnika λ nie do pokonania jest beton komórkowy o niskiej gęstości, to właśnie ten produkt z systemu H+H jest najczęściej wybieranym materiałem w budownictwie jednorodzinnym. Należy do tych nielicznych produktów murowych na rynku, który spełnia normy Warunków Technicznych 2021 nawet dla ścian jednowarstwowych (bez ocieplenia).

 

H+H Gold bloczek beton komórkowy

H+H Gold bloczek beton komórkowy

System Budowy H+H daje też coś inwestorom, którzy stawiają na pierwszym miejscu komfort akustyczny. A ten komfort w wielu lokalizacjach jest niezbędny. Masywne ściany wybudowane z silikatów H+H doskonale tłumią hałas i są bardzo wytrzymałe. Dokładając do silikatów odpowiednie materiały termoizolacyjne otrzymujemy ściany zewnętrzne o doskonałych właściwościach akumulacji cieplnej i bardzo dobrych parametrach izolacyjnych zapewniających stabilność temperatury we wnętrzach.

O firmie H+H Polska Sp. z o.o.

Firma H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H i działa na polskim rynku od 2006 roku. Produkuje i dostarcza kompletną gamę produktów z betonu komórkowego, a od 2018 roku również elementów silikatowych.

Liczne inwestycje zapewniają ciągły rozwój firmy i pozwalają na rozszerzanie działalności. Obecnie oferta obejmuje kompleksowy System Budowy H+H, składający się z bloczków i płytek z betonu komórkowego, nadproży, paneli ściennych, bloczków i cegieł silikatowych oraz zapraw klejących.

Sukces H+H Polska to wynik wspólnej pracy ponad 800 osób zatrudnionych w 13 zakładach produkcyjnych. Jego miarą jest zaufanie klientów, dbałość o najwyższe standardy obsługi, bezpieczeństwo pracy i ochronę środowiska, a także jakość produktów dedykowanych dla budownictwa energooszczędnego zapewniającego użytkownikom komfort cieplny, akustyczny oraz bezpieczeństwo konstrukcyjne.

Więcej informacji na www.HplusH.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 8, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 • Nowoczesny Plafon Kantoor White

 • Promocja

  Lampa wisząca Minelli Beżowo-Biała, Apla: Z...

 • Kinkiet zewnętrzny SQUER K Grafit/Ciemny popiel

 • Plafon Nature Berlin

 • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

 • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

 • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

 • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...