Start Arrow Wiadomości Arrow Cement polecany do układania kostki brukowej

Cement polecany do układania kostki brukowej

Ścieżki, dziedzińce, podjazdy czy alejki ogrodowe to stałe elementy architektury wokół domu i ogrodu. Początkowo wykonywane były z kamienia polnego lub ciosów kamiennych, które obecnie wyparła kostka brukowa.

Przy układaniu kostki brukowej niezbędna jest solidna i mocna podbudowa, jeżeli nawierzchnia będzie podlegać silnym obciążeniom. Przystępując do wzmocnienia podłoża najpierw usuwamy humus, a następnie rozdrabniamy grunt przy pomocy kultywatora lub glebogryzarki. Rozdrobniony grunt zwilżamy wodą i mieszamy z cementem. W tego typu pracach doskonale sprawdzi się cement Standard marki Lafarge.

To cement uniwersalny klasy 32,5 o podwyższonej urabialności i przyczepności do podłoża, doskonały do prac ogólnobudowlanych. Produkt ten doskonale nadaje się do większości prac budowlanych, w tym wytwarzania betonu zwykłego, przygotowywania typowych zapraw murarskich i tynkarskich czy stabilizacji gruntu i podbudowy konstrukcji nośnych z chudego betonu. Cement Standard zapewnia optymalny czas zachowania właściwości roboczych mieszanki, w tym znakomitej plastyczności i urabialności, która ogranicza straty materiałowe. Standard ogranicza konieczność dodawania wapna hydratyzowanego.

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 24, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

karel Odpowiedz 2013-06-22 21:07:30

Moim zdaniem jeśli chodzi o samą stabilność kostki i jej wytrzymałość to nawet najlepszy cement nie zrobi cudu. Musi być po prostu dobra kostka. Ja długo wybierałem, bo producentów jest naprawdę bardzo wielu i zdecydowałem się na bruk bet. Dobra kostka, nie brudzi się, nie pęka. Niby kostka to nic, ale tu jakość też ma znaczenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: fundamenty i plac budowy