Start Arrow Wiadomości Arrow Cement polecany do układania kostki brukowej

Cement polecany do układania kostki brukowej

Ścieżki, dziedzińce, podjazdy czy alejki ogrodowe to stałe elementy architektury wokół domu i ogrodu. Początkowo wykonywane były z kamienia polnego lub ciosów kamiennych, które obecnie wyparła kostka brukowa.

Przy układaniu kostki brukowej niezbędna jest solidna i mocna podbudowa, jeżeli nawierzchnia będzie podlegać silnym obciążeniom. Przystępując do wzmocnienia podłoża najpierw usuwamy humus, a następnie rozdrabniamy grunt przy pomocy kultywatora lub glebogryzarki. Rozdrobniony grunt zwilżamy wodą i mieszamy z cementem. W tego typu pracach doskonale sprawdzi się cement Standard marki Lafarge.

To cement uniwersalny klasy 32,5 o podwyższonej urabialności i przyczepności do podłoża, doskonały do prac ogólnobudowlanych. Produkt ten doskonale nadaje się do większości prac budowlanych, w tym wytwarzania betonu zwykłego, przygotowywania typowych zapraw murarskich i tynkarskich czy stabilizacji gruntu i podbudowy konstrukcji nośnych z chudego betonu. Cement Standard zapewnia optymalny czas zachowania właściwości roboczych mieszanki, w tym znakomitej plastyczności i urabialności, która ogranicza straty materiałowe. Standard ogranicza konieczność dodawania wapna hydratyzowanego.

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (7427)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 24, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Komentarze

Najnowsze komentarze

karel Odpowiedz 2013-06-22 21:07:30

Moim zdaniem jeśli chodzi o samą stabilność kostki i jej wytrzymałość to nawet najlepszy cement nie zrobi cudu. Musi być po prostu dobra kostka. Ja długo wybierałem, bo producentów jest naprawdę bardzo wielu i zdecydowałem się na bruk bet. Dobra kostka, nie brudzi się, nie pęka. Niby kostka to nic, ale tu jakość też ma znaczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: fundamenty i plac budowy