Start Arrow Wiadomości Arrow Centrala rekuperacyjna CWL-Excellent marki Wolf – wentylacja przyjazna domownikom

Centrala rekuperacyjna CWL-Excellent marki Wolf – wentylacja przyjazna domownikom

Skuteczna wentylacja mechaniczna to sprawdzony sposób na zapewnienie w pomieszczeniu przyjaznego mikroklimatu, odpowiedniej temperatury i solidnej dawki świeżego powietrza. Niewiele osób jednak wie, że systemy wykorzystujące zjawisko rekuperacji są także na wskroś przyjazne wszystkim domownikom, również tym zmagającym się z alergiami. Doskonale udowadnia to centrala rekuperacyjna CWL-Excellent firmy Wolf. 

STOP kurzowi i alergenom!

Coraz dłuższe i cieplejsze dni, a także zieleniące się na drzewach pierwsze liście to nieodzowne oznaki wiosny. Dla wielu osób jej nadejście stanowi doskonały pretekst do gruntownych porządków, a te niestety wiążą się z dużą ilością wzbijającego się w powietrze kurzu – prawdziwej zmory alergików.

System funkcjonowania centrali rekuperacyjnej CWL 400 Excellent

System funkcjonowania centrali rekuperacyjnej CWL-400 Excellent. fot. Wolf

W wyeliminowaniu tego problemu pomóc może system wentylacyjny, którego działanie oparto na centrali rekuperacyjnej CWL-Excellent firmy Wolf. Urządzenie to nie tylko zapewnia stały napływ świeżego powietrza do wnętrza domu, ale również usuwa z niego dwutlenek węgla oraz wszelkie zanieczyszczenia. Co więcej, specjalny filtr, który zastosowano w centrali rekuperacyjnej, skutecznie oczyszcza z kurzu również nawiewane powietrze, dzięki czemu znacznie minimalizuje ryzyko wystąpienia lub nasilenia się objawów alergii u przebywających w pomieszczeniu osób. Domownicy, którzy uczuleni są na pyłki docenią natomiast fakt, że urządzenie CWL-Excellent opcjonalnie wyposażyć można w jeszcze bardziej czuły filtr klasy F6, który zatrzyma również tego typu czynniki alergizujące. Jego skuteczność w pełni ujawni się właśnie w najbliższym czasie, czyli sezonie wiosenno-letnim, kiedy to rośliny zaczynają pylić i wywoływać u wielu osób niepożądane reakcje: katar sienny, duszności czy łzawienie oczu.

Wentylacja w służbie porządku

Specjalistyczne filtry, które zastosowano w centrali rekuperacyjnej CWL-Excellent firmy Wolf, to przede wszystkim niezawodny sposób na zapewnienie najwyższego poziomu komfortu alergikom, ale trudno nie docenić dodatkowej korzyści płynącej z ich obecności – łatwiejszego utrzymania domu w czystości. Mniejsza ilość kurzu przedostającego się do wnętrza budynku oznacza bowiem mniej pyłu osadzającego się na meblach, dywanach i różnego rodzaju bibelotach, a w konsekwencji przekłada się na mniejszą częstotliwość przeprowadzania prac porządkowych. Pozostając w temacie czystości i higieny warto dodać, że centrala rekuperacyjna CWL-Excellent pozwala na wyeliminowanie z pomieszczeń nie tylko kurzu, ale i nadmiaru wilgoci. Dzięki temu nawet w takich wnętrzach, jak kuchnia czy łazienka nie ma ryzyka pojawienia się nieestetycznej i szkodliwej dla zdrowia pleśni.

Kilka słów o centrali

Omawiając korzyści płynące z użytkowania centrali CLW-Excellent warto przypomnieć kilka najważniejszych informacji na temat samego urządzenia.  Rekuperator, zwany również wymiennikiem odzysku ciepła, stanowi centralną jednostkę mechanicznego systemu wentylacyjnego, wykorzystującego zjawisko rekuperacji. Urządzenie to pozwala na odzyskanie ciepła ze zużytego w pomieszczeniu powietrza i ponowne jego wykorzystanie do ogrzania powietrza świeżego, napływającego z zewnątrz budynku. Instalacje wyposażone w wymiennik odzysku ciepła pozwalają na obniżenie rachunków za ogrzewanie i ograniczenie strat ciepła poprzez standardową wentylację grawitacyjną, a przy tym są niezwykle przyjazne dla domowników: pomagają ograniczyć napływ kurzu i pyłków w powietrzu nawiewanym i skutecznie usuwają powstałe w pomieszczeniach zanieczyszczenia, pracują niezwykle cicho i zapewniają przyjazny mikroklimat w pomieszczeniu.

Więcej informacji na temat mechanicznych systemów wentylacji oraz samej centrali rekuperacyjnej CWL-Excellent znaleźć można na stronie internetowej firmy Wolf: www.wolf-polska.pl

https://www.facebook.com/WolfDomzDobraEnergia

O firmie

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych, wentylacyjnych i solarnych, a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 10, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje