Start Arrow InstalacjeArrow Centralne ogrzewanie wspomagane przez kolektory słoneczne

Centralne ogrzewanie wspomagane przez kolektory słoneczne

Wiadomości z rynku

Temat wspomagania CO przez kolektory słoneczne, jest szeroko dyskutowany. Ma swoich przeciwników i zwolenników. Jednak producenci, dysponujący najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi  – potwierdzają, że warto.

Korzyści to:

– znaczna redukcja kosztów ogrzewania wody użytkowej

– wspomaganie instalacji centralnego ogrzewania

– specjalny zbiornik podzielony na 2 strefy:
1. zewnętrzną: gdzie znajduje się czynnik grzewczy, wykorzystywany do bezpośredniego zasilania CO.
2. wewnętrzną: gdzie znajduje się zbiornik wody użytkowej

(schemat: Hoven)

Ważnym plusem jest fakt, że tego typu instalacja to- kilkukrotnie więcej energii wyprodukowanej w stosunku do standardowej instalacji solarnej do podgrzewu wody użytkowej.

Instalacje solarne do wspomagania ogrzewania budynku powinny być starannie zaprojektowane, aby w jak największym stopniu ograniczyć przegrzewy w okresie letnim, kiedy promieniowanie słoneczne jest najintensywniejsze a nie wykorzystujemy go do ogrzewania budynku.

Warto w takim razie pomyśleć o basenie- bo wtedy nagromadzoną energię można wykorzystać do podgrzewania w nim wody. Czyli mamy podwójne korzyści.

(Pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę - dane firmy Hoven z Krakowa) kliknij, aby powiększyć

Warto zaznaczyć, że udział takich „kombi” instalacji-  w całkowitej liczbie instalowanych zestawów w takich krajach jak Austria, Niemcy, Szwajcaria czy Szwecja, przekracza często 50%.

Wynika to, między innymi:  z rozwoju technologii urządzeń energetyki słonecznej i budownictwa, a także zmniejszenia sezonowego zapotrzebowania ciepła budynku.
Zauważalne efekty z „solarnego” wspomagania ogrzewania będą najbardziej widoczne w przypadku budynków o niskim rocznym zapotrzebowaniu ciepła- czyli takich o standardzie niskoenergetycznym bądź pasywnym .

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Marcel56 Odpowiedz 2017-02-07 15:50:27

Korzyści jest dużo jednych z ważniejszych to oszczędzasz na medium, którym ogrzewamy wodę, nieważne czy to gaz, prąd czy węgiel i zyskujesz niezależność od wzrostu cen gazu, prądu czy węgla, a dzięki temu jest wygodnie zapominasz o paleniu w piecu w lecie, masz ciepłą wodę, która jest zawsze podgrzana, dostępna w każdej chwili i co najważniejsze dokładasz swoją cegiełkę do ekologii, do czystszego powietrza, lepszego środowiska. Moja ciocia skorzystała z usług firmy strefaenergii.com/oferta/kolektory-sloneczne.html jest bardzo zadowolona z efektów

marcin44 Odpowiedz 2015-03-05 11:07:38

Ja mam zaufanie do projektantów z firmy Eran. Robili dla mojego przedsiębiorstwa co najmniej kilka projektów i nigdy nie było później problemów z inspekcją budowlaną itp. Na stronie eran.com.pl można znaleźć do nich kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje