Start Arrow Budowa domuArrow Ceny okien drewnianych i PVC

Ceny okien drewnianych i PVC

Wybór stolarki okiennej jest niezwykle istotną kwestią dla budujących swój dom czy kupujących mieszkanie od dewelopera. Zarówno okna drewniane, jak i okna PVC mają swoje wady i zalety. Dlaczego ich cena jest tak różna?

Odpowiadają eksperci firmy Adpol:

Stolarka drewniana jest droższa od porównywalnych wyrobów z PVC. Związane jest to głównie z dwoma bardzo ważnymi aspektami.

Po pierwsze surowiec w postaci drewnianej klejonki jest droższy od profili PVC. Profile kupuje się gotowe (w różnych kolorach lub w okleinach drewnopodobnych). Zadaniem firm produkujących stolarkę PVC jest prawidłowe wykonanie połączeń pociętych profili oraz montowanie poszczególnych składowych okien, czy też drzwi. Dzięki takiemu systemowi koszty produkcji są znacznie niższe, niż w przypadku produkcji stolarki drewnianej.

O wiele dłuższy proces produkcji danego wyrobu z drewna, frezowanie ramiaków i ich łączenie, użycie wielu składników (np. w procesie impregnacji i malowania), czy też silikonowanie, wymagają poniesienia ostatecznie większych nakładów w porównaniu do PVC.

Można to podsumować w następujący sposób: nakład robocizny oraz usprzętowienia w przypadku stolarki drewnianej jest wielokrotnie wyższy, niż w przypadku produkcji PVC. Jest to zarazem drugim aspektem wyjaśniający wyższy poziom cen stolarki drewnianej. Jej jakości z pewnością nie uzyskuje się przez zastosowanie nie najlepszych materiałów składowych oraz przez czasowe przyspieszanie danych etapów w produkcji. W tym przypadku pośpiech jest złym doradcą.

(W co zainwestować: okna drewniane czy okna PVC?)

(W co zainwestować: okna drewniane czy okna PVC?)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu