Start Arrow WnętrzaArrowŁazienkaArrow Ceramika łazienkowa

Ceramika łazienkowa

Podstawowe urządzenia w łazience to tzw. „ceramika łazienkowa” – umywalki, miski ustępowe oraz bidet. Ich stylistyka i kolorystyka jest obecnie bardzo szeroka, przez co wybór optymalnego rozwiązania może sprawiać niekiedy ogromne trudności. Dlatego przy podejmowaniu decyzji warto wesprzeć się doświadczeniem i radami specjalistów.

Przy wyborze ceramiki łazienkowej szczególnie dużą rolę odgrywa dobór serii. Poszczególne urządzenia mogą się bowiem różnić nie tylko stylem ale też odcieniem materiałów użytych do ich produkcji. Należy przede wszystkim uważać na dobór sprzętu pochodzącego od różnych producentów – generalnie odradzamy takie eksperymenty. Nawet jednak urządzenia wyprodukowane w tej samej firmie nie zawsze do siebie pasują, pochodzą bowiem z różnych linii stylistycznych. Przy obecnym bogactwie wyboru urządzeń nie powinniśmy mieć problemu z doborem serii ceramicznej odpowiadającej naszym potrzebom.

Podczas kupowania ceramiki łazienkowej zwróćmy również uwagę na jej funkcjonalność. Wybór poszczególnych elementów powinien uwzględniać miejsce jakim dysponujesz oraz funkcje, jakie będzie pełniło dane urządzenie.

W przypadku umywalki warto na przykład zastanowić się, czy będzie ją używać jednocześnie więcej niż jedna osoba i ewentualnie pokusić się o zamontowanie umywalki podwójnej albo dwóch małych. Jeśli umywalka ma służyć również do małych ręcznych przepierek dobrze jest wybrać taką, której wielkość i głębokość pozwoli prać bez obawy o zachlapanie pomieszczenia. W tym przypadku szczególnie praktyczne są umywalki asymetryczne – z blatem na którym swobodnie można położyć na chwilę upraną odzież.

W przypadku misek ustępowych i bidetów dużą rolę odgrywa sposób ich zamocowania. Podwieszane na stelażach niewątpliwie dodają łazience lekkości i ułatwiają sprzątanie. Jednakże nie w każdej łazience można wybrać takie rozwiązanie. Dlatego dostępne są różnorodne urządzenia dostosowane do każdego wnętrza.

Oszczędność wody

Nie zapominajmy też o oszczędności i dbałości o środowisko! Istotnym kryterium jest oszczędność wody przy jednoczesnym doskonałym systemie spłukiwania. Przyciski umożliwiające spłukiwanie za użyciem 3 lub 6 litrów oraz ergonomiczne kształty syfonu pozwalające wodzie na dotarcie do wszystkich zakamarków gwarantują zachowanie miski ustępowej w czystości przy jednoczesnej oszczędności wody. Zastosowanie miski ustępowej ze spłuczką wyposażoną w dwudzielny przycisk spłukiwania, w porównaniu z miską ze zwykłą armaturą, umożliwia czteroosobowej rodzinie zaoszczędzenie 22 metrów sześciennych wody rocznie! Przy stale rosnących cenach wody i odprowadzanych ścieków ma to duże znaczenie.

Autor: Sanitec KOŁO

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty