Start Arrow Wiadomości Arrow Chcesz czuć się bezpiecznie? Alarm i ochrona to nie wszystko…

Chcesz czuć się bezpiecznie? Alarm i ochrona to nie wszystko…

Czy dzięki zainstalowanemu alarmowi i podpisanej umowie z agencją ochrony możemy czuć się bezpiecznie? Gdzie zainstalować detektory ruchu, aby spełniały swoje zadanie i alarmowały wtedy, gdy intruz wchodzi do naszego domu? Co jest ważniejsze z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa: dobrzy sąsiedzi czy bogaci sąsiedzi? Między innymi na te pytania odpowiedzieli eksperci programu Dom Bezpieczny podczas konferencji zorganizowanej 6 czerwca w siedzibie programu, na warszawskiej Białołęce.

fot. Dom Bezpieczny

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Stefan Siudalski, autor analizy ryzyka budynków, Michał Marcinowski, ekspert z firmy Aluprof, Robert Mastalski, ekspert z firmy Wiśniowski oraz aktorka Emilia Krakowska, która została także ambasadorką programu. Podczas spotkania, które prowadził Karol Klos, koordynator programu, pod dyskusję poddano analizę ryzyka budynku, w którym mieści się siedziba Domu Bezpiecznego. Była to pierwsza w Polsce konferencja transmitowana na żywo, w trakcie której gospodarze obnażyli słabości domu na praktycznych przykładach! – Pozornie można się tu czuć bezpiecznie, podobnie jak w wielu podobnych domach jednorodzinnych – tłumaczy Klos. – Budynek znajduje się na skrzyżowaniu dwóch ulic, w środku zainstalowany jest alarm, którego czujniki znajdują się niemal w każdym pomieszczeniu, nawet w garażu. Gospodarze zadbali również o agencję ochrony, która zagwarantowała dojazd na miejsce w razie konieczności podjęcia interwencji w ciągu 15 minut.

A jednak, jak wykazała analiza ryzyka wykonana przez Stefana Siudalskiego, dom jest bardzo łatwym celem dla włamywaczy. – Przede wszystkim zadbałbym o to, żeby ewentualni intruzi mogli być wykryci zanim jeszcze wejdą do budynku. W tej chwili alarm zadziała dopiero, gdy znajdą się w środku – tłumaczy. A wtedy, nawet jeśli poinformowana zostanie ekipa ochroniarska, złodzieje mają kilka minut na to, żeby splądrować dom. A to w zupełności im wystarczy.

W oknach nie ma rolet ani innych osłon, dzięki czemu z zewnątrz można swobodnie obserwować to, co dzieje się w środku. To również pomaga złodziejom – wyjaśnia Siudalski. – W dodatku dom usytuowany jest dość niefortunnie – z tyłu znajduje się sad, od którego posesję odgradza tylko niska siatka. Stoi tam również komórka, za którą intruzi mogą się ukryć. Ekspert wskazał również na złe rozmieszczenie czujników ruchu, a także niskiej jakości drzwi wejściowe. – Niestety, w podobnej sytuacji znajduje się wiele gospodarstw domowych – komentuje Karol Klos. – Wydaje się, że inwestycja w alarm i ochronę wystarczy, ale to zaledwie część optymalnego systemu zabezpieczeń. A jeśli w dodatku jest wadliwie skonfigurowany, złodziej niewiele sobie będzie z niego robił! – kończy.

Czy oznacza to, że jedynym wyjściem jest zatrudnienie profesjonalisty, z którym zaprojektować należy skuteczny, szczelny system, obejmujący zabezpieczenia mechaniczne, alarm i ekipę interwencyjną? Wielu właścicieli domów oraz mieszkań obawia się, że takie rozwiązanie może nadszarpnąć domowy budżet, a przecież najcenniejsze sprzęty w domu i tak są ubezpieczone. Tymczasem organizatorzy programu Dom Bezpieczny w ciągu kolejnych tygodni pokażą, jak w skuteczny, a przy tym ekonomiczny sposób samodzielnie wprowadzić zabezpieczenia, które ochronią nasze mienie i zwiększą poczucie bezpieczeństwa we własnych czterech kątach. Podsumowanie całej akcji nastąpi w ostatnich dniach wakacji, a w tym czasie można śledzić postępy na kanale YouTube programu
(https://www.youtube.com/channel/UCv4rFVN5_8IDQpNLmcVaiiA ) oraz w mediach społecznościowych (https://www.facebook.com/dombezpieczny/ ). Zapis z konferencji również można obejrzeć na kanale YouTube oraz na Facebooku.

fot. Dom Bezpieczny

fot. Dom Bezpieczny

fot. Dom Bezpieczny

fot. Dom Bezpieczny

Dom Bezpieczny to program społeczny tworzony przez koalicję stowarzyszeń, ekspertów branżowych, przedsiębiorstw i laboratoriów badawczych. Celem programu jest odkłamanie mitów o bezpieczeństwie w domach i mieszkaniach oraz wskazanie skutecznych metod zabezpieczania się przed włamaniem, pożarem czy innymi zdarzeniami. Budujemy elektroniczną encyklopedię wiedzy bezpieczeństwie na stronie www.DomBezpieczny.com . Do koalicji dołączyli m.in. zrzeszenie DMS, PISA, LTB, CCI, ZPOB, SPSB i PSSK. Program wspierają firmy Aluprof, Wiśniowski, Krispol, Hormann, G-U, Maco, Roto, Porta, Pilkington, Winkhaus, Fakro.

Źródło:Dom Bezpieczny

Dom Bezpieczny
Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: newss

Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 7, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty