Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Choinka w doniczce. Co z nią zrobić po świętach?

Choinka w doniczce. Co z nią zrobić po świętach?

„Święta, święta i po świętach – tak brzmi coroczne przysłowie. Ten niezwykły czas mija w mgnieniu oka. Oprócz pięknych wspomnień i dodatkowych kilogramów na wadze, pozostaje nam żywa choinka w doniczce. Co z nią zrobić? Spieszymy z odpowiedzią. Sprawdź nasze wskazówki i zainspiruj się…

Punkt odbioru zielonych odpadów

… to nasza pierwsza propozycja. Sprawdź, czy w Twojej miejscowości funkcjonuje punkt odbioru zielonych odpadów i zawieź tam choinkę. Zostanie ona zagospodarowana jako bioodpad, dzięki czemu zyska tzw. drugie życie.

Posadź choinkę w ogródku

Jeśli posiadasz ogródek bądź działkę, posadź choinkę do ziemi. Pamiętaj jednak, że najlepszy czas na jej posadzenie to przełom kwietnia i maja. Nie trzymaj świątecznego drzewka w domu do tej pory. Wynieś choinkę na zewnątrz, chroniąc ją przed mrozem i wiatrem. Zastosuj agrowłókninę lub tzw. ścianki ochronne. Innym sposobem na przechowanie choinki do czasu jej posadzenia, jest umieszczenie jej w chłodnym miejscu, na przykład w piwnicy.

Oddaj choinkę do zoo

… zanim jednak to zrobisz, upewnij się czy wybrane przez Ciebie zoo, przyjmie od Ciebie taki prezent. Następnie dokładnie oczyść choinkę z ozdób świątecznych, bowiem niedokładne oczyszczenie choinki z dekoracji (sprayu czy bombek) może przyczynić się do zatrucia zwierząt. 

Materiał opałowy 

Wykorzystaj świąteczne drzewko na materiał opałowy. Porąb choinkę na kawałki i wrzuć  do kominka bądź pieca. Popiół powstały po spaleniu choinki, wykorzystaj jako nawóz. Zawiera on mnóstwo składników, które odżywiają rośliny. 

Choinka jako składnik kompostu

Choinka doskonale sprawdza się jako składnik kompostu. Wraz z odpadami kuchennymi, tworzy wartościowy nawóz organiczny, który wzbogaca glebę. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 18, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

  • Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

  • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

  • Plafon Vaio 3 White

  • Lampa wisząca Awena czarna

  • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny