Start Arrow Budowa domuArrow Ciekawe projekty domów: domy z dachem dwuspadowym

Ciekawe projekty domów: domy z dachem dwuspadowym

Są subtelne, niezwykle funkcjonalne, a ponadto łatwe i tanie w budowie. Dzięki oczywistym konotacjom z archetypem tradycyjnego domu kojarzą się z przytulnością, ciepłem i wygodą. W ostatnich latach cieszą się większym zainteresowaniem inwestorów i są coraz modniejsze. O czym mowa? Oczywiście o domach z dachem dwuspadowym!

Projekt domu AC Swen II

Projekt domu AC Swen II

Domy duże i małe

Dom z dachem dwuspadowym to budynek o prostej formie, wykorzystujący formę o kształcie zbliżonym do prostokąta. Jego wielkość zależy od potrzeb inwestorów. Najbardziej popularne w tej kategorii są domy o powierzchni ok. 100-110 m2 przeznaczone dla niewielkiej rodziny. Powodzeniem cieszą także bardziej rozbudowane projekty, wyposażone w takie pomieszczenia jak siłownia, pracownia, pokój SPA czy dodatkowe sypialnie dla gości.

Projekt domu AC Adriana II

Projekt domu AC Adriana II

Domy tanie w budowie

Zwarta bryła i dwuspadowy dach to prosty krok do maksymalnego obniżenia kosztów budowy domu. Na ograniczenie wydatków wpływ ma zarówno oszczędna konstrukcja pozbawiona dodatkowych detali architektonicznych, jak i prosty układ dachu, który pozwala na zastosowanie dowolnego pokrycia – zarówno droższej dachówki, jak i ekonomicznej blachy. Koszty generowane są także przez więźbę i izolację – im dach bardziej rozrzeźbiony, tym większe nakłady finansowe trzeba przeznaczyć na jego wykonanie.

Projekt domu AC Rafael

Projekt domu AC Rafael

Oryginalna elewacja domu

Prosta forma domu zachęca do zastosowania ciekawej elewacji, która nie tylko wyróżni dom z otoczenia, ale także sprawi, że stanie się on piękną ozdobą krajobrazu. Doskonałym pomysłem jest odważne połączenie kontrastujących materiałów – ciepłego drewna z chłodnym kamieniem lub ponadczasowym klinkierem, naturalnych materiałów z metalem, stali z czystym szkłem, a także zabawa z kolorem tynku.

Projekt domu AC Simon G2

Projekt domu AC Simon G2

Ergonomiczne wnętrze domu

Geometryczne kształty domów z dachem dwuspadowym pozwalają czytelnie i jasno wydzielić części użytkowe domu: dzienną, nocną i gospodarczą. W przypadku domów parterowych podział domowych stref wyznaczają strony świata, w domach z poddaszem użytkowym linia graniczna przebiega horyzontalnie – część dzienna znajduje się na dole, a wyciszona strefa nocna na górze.

Projekt domu AC Emi

Projekt domu AC Emi

Wygodne poddasze

Wyjątkową funkcjonalnością wyróżniają się domy z poddaszem użytkowym lub poddaszem do adaptacji pokryte dachem dwuspadowym. Dzięki zastosowaniu wysokiego kąta nachylenia połaci i/lub ścianki kolankowej można uzyskać dużą i wygodną przestrzeń pod skosami. Ogromnym atutem są ściany szczytowe, które pozwalają na swobodę aranżacji pomieszczeń. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania pionowych okien w ścianach szczytowych, a także wzbogacenia bryły o eleganckie balkony. Warto zastanowić się również nad jedną lub dwoma lukarnami, które efektownie ozdobią dom, doświetlą pokoje i wprowadzą do wnętrza przytulny klimat.

Projekt domu AC Mati G1

Projekt domu AC Mati G1

Domy energooszczędne

Zwarta forma oraz prosty układ dachu w połączeniu z doskonałą izolacją termiczną eliminują ryzyko wystąpienia mostków termicznych oraz sprzyjają osiągnięciu przez budynek dobrych parametrów cieplnych. Jeżeli dodatkowo zastosujemy energooszczędne instalacje – wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, system solarny lub pompę ciepła – w krótkim czasie możemy liczyć na spore oszczędności w domowym budżecie.

Projekt domu AC Magnus G2 ENERGO PLUS

Projekt domu AC Magnus G2 ENERGO PLUS

Domy z dachem dwuspadowym – moc korzyści

Dom z dachem dwuspadowym to doskonałe rozwiązanie dla inwestorów szukających wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni, która stanie się przytulnym azylem wszystkich członków rodziny. Prosta konstrukcja to znakomita podstawa dla budownictwa energooszczędnego oraz świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą skutecznie ograniczyć koszty budowy wymarzonego domu. Projekty domów parterowych, dwuspadowych dachów to propozycje dla inwestorów którzy ładnie i tanio chcą wybudować swój wymarzony dom.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 30, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty