Start Arrow Budowa domuArrow Ciekawe projekty domów: klasyka może mieć nowoczesny wygląd

Ciekawe projekty domów: klasyka może mieć nowoczesny wygląd

Nowoczesna architektura nie każdemu przypada do gustu, szczególnie jeśli planujemy budowę domu pod miastem, gdzie najlepiej z krajobrazem komponują się tradycyjne dworki. Jednak ciekawe projekty domów nowoczesnych to nie tylko futurystyczne, przeszklone bryły.

Ciekawe projekty domów 2012 to m.in. projekt ZA Dom w Alabamie 3, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. To dom z poddaszem, w którym na powierzchni użytkowej wynoszącej 120 mkw wygodnie zamieszka 3-5 osobowa rodzina.

(Projekt domu ZA Dom w Alabamie 3)

Energooszczędność

O nowoczesności tego wyjątkowego projektu świadczy przede wszystkim prosta i energooszczędna bryła budynku. Dziś, aby mówić o domu nowoczesnym, należy głównie zwrócić uwagę na to, czy ściany zapewnią mieszkańcom optymalną temperaturę wewnątrz pomieszczeń i relatywnie niskie koszty utrzymania.

Projekt ZA Dom w Alabamie 3 należy do projektów energooszczędnych, przez co wpisuje się do grupy budynków nowoczesnych. Jego prosta konstrukcja pokryta dachem dwuspadowym zapewnia nie tylko niskie koszty budowy i łatwość wykonania, ale także podwyższone parametry cieplne, które sprawiają, że dom spełnia obowiązujące normy z dużym zapasem, zapewniając tanią a przy tym komfortową eksploatację.

Estetyka

Domy z dachem dwuspadowym nie muszą być jednak nudne. W prezentowanym projekcie przyłożono szczególną uwagę do wykończenia elewacji tak, by zróżnicowała i uatrakcyjniła prostą bryłę budynku. Użycie różnych materiałów wykończeniowych, łącznie z elementami kamiennymi, dodają domowi nie tylko charakteru, ale również wpisują go w modny trend eko.

Ciekawie zaproponowany został również malutki balkon – zgrabna ozdoba elewacji, pełniąca jednocześnie funkcję zadaszenia wejścia. Cechą charakterystyczną projektu są również imponujące duże okna, które dostarczają do mnóstwo słońca do wnętrz, dogrzewając i doświetlając je „darmową” energią.

(Projekt domu ZA Dom w Alabamie 3) Dom należy tak posadowić na działce, by duże przeszklenia skierowane były na południową stronę, skąd dochodzi najwięcej słońca.

Dom energooszczędny to również dom prawidłowo usytuowany na działce. W przypadku tego konkretnego projektu, duże okna warto skierować na południową stronę, skąd dochodzi najwięcej słońca. W bryle budynku tego domu przewidziano również garaż jednostanowiskowy – ten standardowo znajduje się po drugiej stronie.

Szerokość domu – 13,1 m powoduje, że jest to projekt idealny na niezbyt szeroką działkę.

Wygoda

Domy z poddaszem bardzo łatwo jest funkcjonalnie urządzić. Tak jest i w przypadku projektu ZA Dom w Alabamie 3, gdzie wnętrza podzielono na dwie wygodne strefy. Na parterze znajduje się strefa dzienna, w której głównym pomieszczeniem jest duży salon z kominkiem i wydzieloną w wykuszu częścią wypoczynkową. Znajduje się tu również wygodna kuchnia, która w zależności od woli właściciela może być otwarta lub zamknięta na salon domu oraz łazienka. Przewidziano również dodatkowy pokój, który można zaadaptować na przykład na gabinet.

Na uwagę zasługują również pomieszczenia pomocnicze: spiżarnia ulokowana przy kuchni, kotłownia, która umożliwia ogrzewanie domu paliwem stałym, a także hall, gdzie przewidziano dużą szafę wnękową.

Aranżacja poddasza to strefa nocna, przewidziana na prywatne pokoje domowników. Są tu trzy sypialnie – dwie z wyjściem na balkon, komfortowa łazienka i wydzielona garderoba.

(rzut parteru)

(rzut poddasza)

ZA Dom w Alabamie 3 to projekt spełniający oczekiwania inwestorów, poszukujących nowoczesnych rozwiązań, którym zależy na względnie niskich kosztach budowy i kosztach utrzymania, przy zachowaniu wygody i komfortu życia.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Okna aluminiowe: czy sprawdzą się w domach jednorodzinnych? | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-03-07 09:13:52

[...] Olszewski, doradca klienta w firmie Internorm: Z tego powodu nie poleca się stosowania ich w nowoczesnych domach, gdzie na równi z designem liczą się dzisiaj parametry zestawu okiennego. Optymalnym [...]

Dlaczego warto wykonać termoizolację budynku? | www.Dom.pl Odpowiedz 2013-03-07 09:09:41

[...] też domy współcześnie projektowane zakładają, że ściana zewnętrzna ma dużą pojemność cieplną, aby ograniczyć emisje ciepła [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty