Start Arrow Budowa domuArrow Ciekawe projekty domów z poddaszem użytkowym do 120 m2. Przykład funkcjonalnego domu

Ciekawe projekty domów z poddaszem użytkowym do 120 m2. Przykład funkcjonalnego domu

Projekty domów do 120m2 to domy, które w spełnią potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Najczęściej są to projekty domów z poddaszem użytkowym, które nie tylko umożliwiają funkcjonalny i przejrzysty podział wnętrza, ale także zajmują zdecydowanie mniej miejsca na działce niż projekty parterowe o tej samej powierzchni. Wybierając projekty domów jednorodzinnych warto zwrócić uwagę na rozkład zaplanowanego wnętrza i dobrać idealne rozwiązanie do swoich potrzeb.

Projekt domu

Projekt domu

Przykładem funkcjonalnego i komfortowego projektu domu dla 4-5 osobowej rodziny jest projekt DOM RD1-84. Dzięki niewielkiej, ale bardzo funkcjonalnej powierzchni, prostej konstrukcji pokrytej dwuspadowym dachem jego realizacja jest tania w budowie. Co istotne, zwarta zabudowa, odpowiednio grube materiały izolacyjne, możliwość ogrzewania kominkiem to cechy zapewniające również niskie koszty użytkowania budynku.

Wygląd zewnętrzny domu daje skojarzenia z typową, rodzinną zabudową – to pełen uroku klasyczny projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym o utrzymanej w ciepłych tonacjach elewacji, doskonale komponującej się z otoczeniem. Otwarcie domu na ogród pozwala cieszyć się przydomową przestrzenią już z przytulnego salonu, który stanowi centrum strefy dziennej na parterze.

Projekt domu

Projekt domu

Dużą zaletą tego niewielkiego domu jest bardzo funkcjonalne i komfortowe wnętrze. Na parterze znajduje się przestronna strefa dzienna z wspomnianym salonem, w którym znalazło się miejsce również na jadalnię. Sąsiadująca z otwartą przestrzenią kuchnia jest pomieszczeniem funkcjonalnym i ergonomicznym, co potęguje również znajdująca się obok spiżarnia.

Na parterze zlokalizowano również dodatkową łazienkę, a także duże pomieszczenie gospodarcze, które można przeznaczyć na kotłownię z piecem na paliwo stałe. W zależności od potrzeb inwestora, nasza pracownia oferuje ten projekt domu również z wariantem na gaz.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na poddaszu

W projekcie świetnie wykorzystano również dostępną przestrzeń na poddaszu. Stanowi ją bardzo komfortowa strefa nocna, na którą składają się trzy sypialnie i duża, rodzinna łazienka. W łazience wydzielono również dodatkowe miejsce na pralnio-suszarnię. Warto zwrócić również uwagę na dostępną z sypialni rodziców sporą garderobę.

Projekty domów do 120m2 to bardzo atrakcyjna alternatywa dla mieszkania w bloku. Małe i tanie w budowie projekty domów warto jednak przeanalizować pod kątem rozkładu pomieszczeń i dobrać rozwiązanie idealne do potrzeb naszej rodziny. Warto pamiętać, że ewentualną zmianę funkcji pomieszczeń można zlecić architektowi adaptującemu projekt do warunków Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub – w przypadku jego braku – do decyzji o Warunkach Zabudowy.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 13, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników