Start Arrow Budowa domuArrow Ciekawy pomysł na szklaną ścianę

Ciekawy pomysł na szklaną ścianę

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w naszym życiu pełni naturalne światło słoneczne. Nie tylko poprawia nam humor i zmienia atmosferę w domu, ale również korzystnie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Korzystne byłoby zwiększenie ilości światła słonecznego w naszym domu, ale jak to zrobić?

Ciekawym rozwiązaniem jest rezygnacja z okien w tradycyjnej formie i przeszklenie całej ściany.

Jest to wciąż rozwiązanie dość rzadkie, gdyż taki sposób radzenia sobie z problemem ilości światła słonecznego może budzić oczywiście pewne obawy. Jedną z problematycznych kwestii może się wydawać sprawdzanie się szklanej ściany w okresie zimowym, jednak na ogół nie występuje problem utraty nadmiernej ilości ciepła. Do zalet przeszklenia ściany można zaliczyć nie tylko lepiej oświetlone mieszkanie, ale także aspekt dekoracyjny.

(Drzwi podnoszono-przesuwne)

Ściana wykonana ze szkła niezwykle przyciąga uwagę. Ponadto daje złudzenie powiększenia wnętrza, można ją też wykorzystać do wyeksponowania ładnego widoku za oknem, na przykład ulubionego ogrodu. Jeśli więc zależy nam na efekcie przestronnego wnętrza, wówczas jest to idealna propozycja. Jak mówi ekspert z firmy MS więcej niż OKNA, Piotr Nadolny: – taki efekt możemy osiągnąć zastępując tradycyjne okna i drzwi balkonowe nowoczesnymi drzwiami podnoszono-przesuwnymi. Posiadają one najczęściej dwa albo cztery skrzydła i pozwalają na przeszklenie powierzchni o wysokości 2,5 metra i szerokości 6 metrów, a więc nawet całej ściany.

Jednak wspomniane drzwi podnoszono-przesuwne nie tylko cieszą oko, to także wielka wygoda. Są zaskakująco łatwe w obsłudze, jak na konstrukcję ważącą nawet do 300 kilogramów. Poprzez naciśnięcie klamki i płynny ruch po szynie ku górze następuje ich otwarcie, co sprawia że nie zajmują wiele przestrzeni i dają większą swobodę aranżacji wnętrza niż drzwi otwierane w tradycyjny sposób. Dodatkowo, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie ich w system automatycznego sterowania.

Nie należy się obawiać, że instalacja drzwi podnoszono – przesuwnych może w negatywny sposób wpłynąć na energooszczędność gospodarstwa domowego. Jeśli w drzwiach zamontujemy szybę o współczynniku przenikania ciepła 0,5 W/m2K, to uzyskamy ten sam efekt co przy użyciu okien plastikowych, zatem rozwiązanie to nie niesie ze sobą żadnych negatywnych skutków pod tym względem.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645