Start Arrow Wiadomości Arrow Ciepłe drzwi do domów energooszczędnych

Ciepłe drzwi do domów energooszczędnych

Nowoczesne budownictwo stawia wysokie wymagania stolarce drzwiowej. Podczas wybierania drzwi zewnętrznych zwracamy jednak uwagę nie tylko na ich parametry techniczne, ale również na wygląd skrzydła.

Drzwi zewnętrzne z Kolekcji Arktycznej firmy CAL mają jeden z najlepszych współczynników izolacji termicznej (Ud=0,71 W/m2K) na polskim rynku. Dzięki temu z powodzeniem można stosować je w klasycznym budownictwie, jak i w realizacjach energooszczędnych oraz pasywnych. Wyróżnikiem skrzydeł Arktycznych jest także szczególna dbałość producenta o ich wygląd.

Drzwi Nuuk mają konstrukcję płytową i dostępne są w dwóch wersjach – dębowej oraz sosnowej. Wyróżniają je pionowe, smukłe aplikacje ze stali szlachetnej i szkła mlecznego, stanowiące stonowaną, chłodną dekorację. Dodatkową ozdobą jest sześć poprzecznych żłobień, które nadają skrzydłu elegancji. Drugą klasę odporności na włamanie gwarantują oferowane w standardzie zabezpieczenia w postaci wręgu francuskiego oraz zamka listwowego trzypunktowego na jedną wkładkę profilową. Nuuk doskonale prezentuje się zarówno wyposażony w klamkę, jak i prostą lub okrągłą antabę.

Nuuk, podobnie jak pozostałe modele z Kolekcji Arktycznej, może zostać dodatkowo wyposażony w Termiczną Osłonę Podproża. Jest to opatentowane przez firmę CAL rozwiązanie niwelujące problem mostków termicznych pod progiem, poniżej poziomu posadzki.

(Model Nuuk z Kolekcji Arktycznej. fot. CAL)

Producent: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Kolekcja: Arktyczna
Grubość skrzydła: 90 mm
Izolacyjność termiczna: 0,71 W/m2K dla drzwi sosnowych referencyjnych
Wyposażenie w standardzie: wręg francuski, potrójny system uszczelek, próg termoizolacyjny, zamek listwowy trzypunktowy na jedną wkładkę profilową
Cena skrzydła: 4772,40 zł brutto (drzwi sosnowe), 5559,60 zł brutto (drzwi dębowe)

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (492)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 18, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu