Start Arrow Wiadomości Arrow Ciepło i bez wilgoci w łazience – grzejniki podtynkowe

Ciepło i bez wilgoci w łazience – grzejniki podtynkowe

Łazienka to pomieszczenie o podwyższonej wilgotności, co czasami ułatwia rozwój grzybów i pleśni na ścianach. Chcąc tego uniknąć, możemy w niestandardowy sposób podejść do kwestii wyboru grzejnika. Grzejniki podtynkowe (nowość na rynku) nie tylko nie zabierają miejsca w łazience, ale też skutecznie zapobiegają zawilgoceniu ścian. Nie zbierają kurzu.

Kiedy system ścienny?

W łazience zazwyczaj decydujemy się na ogrzewanie podłogowe i uzupełniającą je „drabinkę” do suszenia ręczników. Takie rozwiązanie sprawdza się w większości przypadków, jednak co zrobić, gdy łazienka wymaga większego zapotrzebowania na ciepło? – W łazience grzejnik podtynkowy warto zastosować jako uzupełnienie podłogówki przy zimnych ścianach lub w strefach narażonych na wnikanie drobnoustrojów – mówi Patryk Nowakowski, prezes zarządu firmy 3THERMO Sp. z o. o. – Łazienka z reguły musi być cieplejsza, projektowana jest dla temperatury 24 o C, dlatego lepiej mieć w niej zapas mocy grzewczej. Ze względu na to, że chodzimy po niej boso, ciepła podłoga będzie uprzyjemniać nam pobyt, a ciepła ściana utrzymywać równą temperaturą w każdym miejscu łazienki – dodaje ekspert.

Ściana wyposażona w grzejniki podtynkowe nie wchłania takich ilości wilgoci, a wręcz pozbywa się jej w sposób naturalny, tym samym staje się mniej narażona na rozwój pleśni i grzybów.

Nowoczesna łazienka, fot. 123rf.com

Nowa generacja ogrzewania

Ideą ogrzewania ściennego jest zamiana zwykłej ściany w aktywną przegrodę termiczną. Przegrody zewnętrzne – odgradzające przestrzeń domu od środowiska na zewnątrz – to miejsca, w których dochodzi do największych strat ciepła. Ogrzewanie ścienne te straty bilansuje w miejscu ich powstawania, co gwarantuje najmniejszą bezwładność (szybkość reakcji) spośród wszystkich systemów płaszczyznowych. Akumulując energię cieplną na dużej powierzchni – w masie betonu bezpośrednio przylegającej do otoczenia wewnętrznego –  ogrzewanie ścienne dostarcza ciepło przy najmniejszym możliwym oporze (tynk pokrywa grzejniki podtynkowe warstwą zaledwie 5 milimetrów).  

Grzejniki 3THERMO sprawdzą się także w małym WC, fot. 3THERMO

W przypadku łazienki 8-milimetrowy grzejnik zatopić można w cienkiej warstwie kleju. Grzejniki podłącza się do centralnego ogrzewania (jak zwykłe kaloryfery) i pokrywa płytkami. System wyróżnia prostota montażu, co w wielu przypadkach pozwala ograniczyć koszty.

Grzejniki 3THERMO produkowanie są w Gnieźnie, w pierwszej stolicy Polski, bo to w całości polski produkt.

Dodane przez: Royal Brand

Royal Brand
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 8, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania