Start Arrow Budowa domuArrow Ciepły montaż okien chroni dom przed utratą energii

Ciepły montaż okien chroni dom przed utratą energii

Zobacz także:

Współczynnik U okien w domach energooszczędnych

Do 25% ogólnej ucieczki ciepła z budynku może dochodzić przez okna. To dużo, biorąc pod uwagę stosunek powierzchni okien do pozostałych przegród budowlanych. Wyeliminowanie ryzyka strat energii jest podstawowym założeniem projektowania domów energooszczędnych. Jak zaplanować więc okna w domu, w którym należy zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło?

Montaż okien w ociepleniu. Poradnik ze zdjęciami

MOWO (czyli montaż okna w ociepleniu) to nowy system osadzania okien i drzwi tarasowych w warstwie ocieplenia. Jest on przeznaczony przede wszystkim do budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Ciepły parapet: warstwowy montaż okien

Montaż warstwowy okien coraz częściej przewiduje również instalacje profilu podokiennego tzw. ciepłego parapetu. To dosyć nowe rozwiązanie, ale zapewniające optymalne połączenie okna z murem, co ma szczególne znaczenie w związku z ryzykiem powstawania mostków termicznych w niewypełnionych pianką poliuretanową miejscach po klinach montażowych.

Nowe wymagania dotyczące izolacyjności ścian zewnętrznych

Od 1 stycznia 2014 roku zaczął obowiązywać pierwszy etap zmian, przewidziany w rozporządzeniu zmieniającym warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Zmodyfikowane przepisy będą wprowadzane fazowo: kolejne wymagania obowiązywać więc będą od 2014, 2017 i 2021 roku. Obniżenie dopuszczalnego współczynnika przenikania ciepła ścian jest jedną z najistotniejszych zmian wynikających z rozporządzenia.

« Wstecz

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 29, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
4
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Tadeusz Odpowiedz 2015-11-30 23:44:37

Warto zainwestować w ekipę, która zna się na dobrym montażu, oszczędność w tym aspekcie t tylko pozorna oszczędność, co wyjdzie już po pierwszym sezonie grzewczym.

MIKY Odpowiedz 2015-04-28 21:51:59

nie zdawałem sobie sprawy z tego, co to znaczy ciepły montaż, dopóki "fachowcy" nie ustawili żle ościeżnicy przez co była mniej stabilna i zrobili jeszcze kilka innych karygodnych błędów montażowych. Teraz mam już drzwi zamontowane przez certyfikowaną ekipę i jest znacznie,ale to znacznie lepiej.

Sensei Odpowiedz 2015-03-29 23:42:57

Święte słowa @Antolka. Mam okna z Izoplastu, ciepły montaż wykonali fachowcy i czuć tą zmianę. Zwłaszcza w rachunkach za ogrzewanie. Zaryzykuję nawet tezę że za parę lat ciepły montaż będzie wręcz standardem.

AnTolka Odpowiedz 2015-02-07 12:30:54

Źle zamontowane czy nieszczelne okna potrafią generować az do 45 % strat ciepła. Dlatego bardzo ważny jest dobry i fachowy montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645