Start Arrow Wiadomości Arrow Co decyduje o wyborze rynien

Co decyduje o wyborze rynien

Zakup działki, projektu, rodzaj fundamentów czy kolor dachówki – od początku budowy domu spotykamy się z wieloma możliwościami i idącymi za nimi – wydatkami. O pewnych rzeczach decydujemy wcześniej, o innych później. Dlatego np. jednym z elementów wykończenia, który wybieramy najpóźniej są same rynny. Co wówczas decyduje o ich wyborze?

fot. Galeco

Cena

Elementem wiążącym podczas wyboru rynien jest bezsprzecznie ich cena. Wybierając je u schyłku zakupów – możemy mieć ograniczone fundusze i wybierać produkty w określonych przedziałach cenowych. Jeśli natomiast mamy czas przygotować się do zakupu systemu rynnowego i dokonać przy tym odpowiednich kalkulacji, wówczas możemy porównać ceny kilku systemów i dojść do, momentami, zaskakujących wniosków. Wśród inwestorów panuje przekonanie, że najbardziej korzystnym cenowo systemem rynnowym są produkty z PVC. Kalkulując rozkład kosztów i porównując wyceny np. systemów Galeco PVC z Galeco STAL – okazuje się, że różnica cenowa między oboma systemami jest bardzo nieznaczna. Dlatego warto zatrzymać się na chwilę przy temacie związanym z cenami rynien i dać sobie czas na porównanie cen, bo niejednokrotnie koszta mogą nas pozytywnie zaskoczyć.

fot. Galeco

Estetyka

Drugim, zaraz po cenie, aspektem, na który inwestor zwraca uwagę, jest estetyka systemu orynnowania. Elementy rynien dopasowuje się do akcesoriów wykończenia domu tak, aby razem tworzyły spójną całość. Podobnie patrzy się na rury spustowe, które swoją obecnością mają dodawać budynkowi oryginalności i niepowtarzalności. Oferowane przez producentów rozwiązania powinny być koncepcjami systemowymi, aby można było je swobodnie dostosować do wymagających potrzeb.

fot. Galeco

Trwałość i jakość

Po przeanalizowaniu cennika i upewnieniu się, że rynna idealnie komponuje się z pozostałymi akcesoriami, inwestor zwraca uwagę na jakość wykonania i trwałość surowców. Gwarancje jakości od producenta oraz  odpowiednio dobrane surowce, które składają się na całość rynny, powinny zostać przeanalizowane przed zakupem. Warto też dopasować materiał do warunków atmosferycznych, jakie panują w naszej okolicy lub posłuchać głosu doradczego doświadczonych znajomych.

fot. Galeco

Wszystkie te kroki, odpowiednio wykonane, pozwolą nam dobrać produkt, który spełni nasze potrzeby oraz nie zaburzy płynności dalszych wydatków.

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 24, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty