Start Arrow InstalacjeArrow Co to są biokominki?

Co to są biokominki?

Marzy Ci się elegancki i nastrojowy kominek, ale obawiasz się kłopotów z eksploatacją i brudnych ścian? Możesz korzystać z uroków żywego płomienia, nie narażając się na te uciążliwości.

Alternatywą dla budowy komina oraz bałaganu, jaki się z tym wiąże może być tzw. biokominek. Daje nie tylko prawdziwy płomień, ale również znakomicie dociepla pomieszczenie.

Wielką zaletą biokominków jest możliwość ich instalacji wszędzie tam, gdzie tradycyjne rozwiązanie jest niemożliwe, na przykład w miejscach posiadających zwykły system wentylacji. Co równie istotne, biokominki są bezpieczne i przyjazne dla środowiska.

(Biokominek daje nie tylko prawdziwy płomień, ale również znakomicie dociepla pomieszczenie.)

Zamiast tradycyjnego drewna spalane jest w nich specjalne, płynne biopaliwo o dość wysokiej wydajności (litr starczy na utrzymanie płomienia przez 2-4 godziny). Nie wydziela ono dymu ani sadzy. W czasie spalania wytwarza się natomiast para wodna, przyjemnie nawilżająca pomieszczenie.

Plusy i minusy

Proces spalania odbywa się bez udziału drewna, co jest ekologiczne i po prostu wygodne. Możemy wybrać biokominek z wmontowanym nawilżaczem, do którego wlejemy różne olejki eteryczne. W ten sposób piękna woń wypełni cały dom.

Większość biokominków z powodzeniem może być stosowana w mieszkaniach.

(Biokominek to eleganckie rozwiązanie bez kłopotliwej eksploatacji.)

Tak jak każde rozwiązanie, biokominek ma również swoje minusy. – W przeciwieństwie do tradycyjnego komina, ogrzeje tylko pomieszczenie, w którym się znajduje, a nie cały dom. Biopaliwo jest też ciągle dość kosztowne – mówi Marek Wełeszczuk z firmy MULTI przyjemność budowania. – Mimo tego, trudno nie dostrzec zalet biokominka. Oprócz aspektów ekologicznych, odpadają problemy z sadzą, pyłem, właściwym utrzymaniem instalacji i składowaniem drewna – wymienia Marek Wełeszczuk.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Ekopiece i kominki na pelet | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-01-12 12:28:33

[...] Co to są biokominki? [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje