Start Arrow Wiadomości Arrow Co wziąć pod uwagę podczas remontu łazienki?

Co wziąć pod uwagę podczas remontu łazienki?

Brak pomysłu w czasie remontu łazienki mści się potem latami. Z czasem przychodzą do głowy bardziej praktyczne rozwiązania, a niedoróbki stają się codziennym problemem. CORAM DIY podpowiada, o czym warto pamiętać już na etapie remontu łazienki.

Projektowaniu łazienki nie powinien towarzyszyć pośpiech. Szczególnie, jeśli remont ma być przeprowadzony po raz pierwszy w mieszkaniu w kamienicy czy bloku. Może się okazać, że pod tynkiem czy glazurą są niewidoczne na pierwszy rzut oka usterki, które opóźnią i skomplikują prace.

Do planowania nowej łazienki warto wykorzystać kartkę w kratkę i miarkę. Inspiracji można szukać w internecie, oglądając trendy i propozycje z biur projektowych czy mediów społecznościowych. Pomocne mogą być też aranżacje z katalogów Sealskin i Tiger – dostępnych również w sieci.

Dokładne wymiary łazienki

Większość łazienek w polskich blokach ma niewielki metraż. Problemy z dopasowaniem
pralki do wnęki czy ciasnota wnętrza to najbardziej powszechne problemy po nieuważnym remoncie. Warto szukać jak najbardziej kompaktowych i pozbawionych kantów mebli czy dodatków. Wymiary można znaleźć na stronach producentów i w sklepach.

 • Przykładowo pomiędzy najmniejszym i największym WC dostępnym na rynku
  jest nawet kilkanaście cm różnicy.
 • Zamiast przypadkowej słuchawki prysznicowej można kupić smukłą i płaską z serii
  Tiger Tyne.
 • Szczególnie warto przyjrzeć się umywalce. Modne są głębokie i prostokątne
  modele, ale w małej łazience lepiej sprawdzi się płytki zlew jak z serii Tiger Loft
  lub jeszcze mniejsze umywalki narożne.
 • Warto wykorzystywać też naturalne nierówności ścian czy wnęki, w których można
  trzymać ręczniki lub drobniejsze przedmioty.

Jeśli w planach jest osobne WC lub toaletowa wnęka, warto szczególnie dobrze przemyśleć projekt. Tu będzie się liczył każdy centymetr powierzchni. Wiele zależy nawet od dodatków i podstawowego wyposażenia jak uchwyt na papier toaletowy. Może wystawać i zajmować sporo miejsca lub być dyskretny jak ten z serii Tiger Urban i Tiger Tune.

Kwestia oświetlenia podczas remontu łazienki

Jeszcze na etapie projektu warto dobrze przemyśleć kwestię oświetlenia. Zostawianie go na ostatnią chwilę sprawia, że nie ma już czasu dokładnie tego przemyśleć, a na niektóre rozwiązania jest za późno. W łazience powinno być jasno. Aby mieć pewność, że na końcu nie trzeba będzie montować dodatkowych lampek, zadbaj o lustro otoczone listwą LED, jak w kolekcji Tiger Boston. Łatwo dobierzesz też oświetlenie górne tego samego producenta.

Najbardziej palącym problemem wielu łazienek jest to, jak ukryć w niej rury i instalacje. Pierwsze rozwiązanie to nadbudowa z płyt kartonowo-gipsowych. Jeśli miejsca jest mniej, warto poprowadzić rury pod półkami i we wnętrzu zabudowanych szafek, takich jak te z serii Tiger Studio. Jak widać, nawet kwestię mebli planowanych jako wyposażenie łazienki warto przemyśleć już na wczesnym etapie remontu.

O CORAM DIY:

CORAM DIY jest częścią międzynarodowej Grupy Coram oferującej wyposażenie łazienek renomowanych producentów takich jak: TIGER, SEALSKIN, GEESA oraz CORAM SHOWERS. Asortyment CORAM DIY uzupełnia ceramika sanitarna włoskiej marki DISEGNO CERAMICA. Blisko 30-letnie doświadczenie handlowe i produkcyjne, znajomość rynku oraz różnorodny asortyment produktów sprawiają, że CORAM  DIY jest nie tylko atrakcyjnym dostawcą, ale także znakomitym partnerem w biznesie. Nasze produkty znajdują się w ofercie salonów łazienkowych, można je znaleźć na półkach renomowanych marketów budowlanych i na stronach wiodących sklepów internetowych. Reprezentujemy na polskim rynku aż siedem marek produkujących akcesoria oraz meble łazienkowe. Dzięki temu jesteśmy jedyną z największych firm w Polsce oferującą tak różnorodne produkty, które kompleksowo pomogą urządzić każdą łazienkę.

CORAM DIY

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 12, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty