Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Co zamiast garderoby?

Co zamiast garderoby?

Szafa dawno już przestała być tylko meblem, wkomponowanym w struktury domowego wyposażenia i panującej kolorystyki, nabierając zasłużonych funkcji dekoracyjnych i ozdobnych. Nie do przecenienia są naturalnie jej cechy użytkowe – funkcjonalność, pojemność, wygoda – ale faktem jest, że główny ciężar ogólnego waloru szafy spoczywa właśnie na wyglądzie jej skrzydeł. Fason drzwi stał się niemalże walorem artystycznym, równie cennym jak designerska rzeźba w salonie czy obraz na ścianie.

W aranżacjach zabudowy wnętrz można odnaleźć nieograniczony wachlarz możliwości projektowych z zastosowaniem szerokiej gamy materiałów wykorzystywanych w produkcji, począwszy od płyty meblowej, poprzez odporne na odkształcenie maty rattanowe, bambusowe, loom, szkło malowane lacobel, lacomat – wszystkie w bogatej palecie barw – a skończywszy na szybach mlecznych i lustrach (podklejanych folią zabezpieczającą przed odpryskiwaniem i zwiększającą odporność na stłuczenia). Powierzchnia skrzydła może być jednolita lub stanowić dowolna kompozycję, sposób łączenia surowców i aranżacji kolorystycznych zależy od indywidualnego gustu. Według projektantów firmy to za sprawą niezwykłych zestawień elementów składowych szafy nabierają właściwego kształtu i wyrazu.

Szkło barwione jest jednym z najciekawszych materiałów wykorzystywanych w zabudowach. Lacobel, czyli szkło lakierowane, jest rodzajem przezroczystego szkła pokrytego po jednej stronie wysokiej jakości lakierem, który zapewnia bardzo gładki i regularnie błyszczący wygląd. Ma szerokie zastosowanie w przemyśle meblowym, zwłaszcza jako wypełnienie drzwi przesuwnych. Wykorzystywany jest także w innych meblach takich jak: stoły, komody, biblioteczki, oszklone gabloty itp. Lacobel łączy walory estetyczne szkła z pięknem lakieru, dodatkowo jest odporny na zadrapania i łatwy w czyszczeniu.

szafa1

Lacomat, czyli szkło matowe, jest neutralnym, matowanym i przezroczystym szkłem podobnym do szkieł piaskowanych i trawionych kwasem, składa się z tafli przezroczystego szkła pokrytej z jednej strony lakierem wysokiej jakości. Lakier jest nakładany na specjalnie wyselekcjonowane, duże tafle szkła w sposób zapewniający regularną i gładką warstwę. Powierzchnia szkła jest specjalnie zaimpregnowana w celu zapewnienia optymalnego przylegania lakieru. Doskonałym przeznaczeniem dla tego surowca są: kuchnie, łazienki, modne meble i szyby zespolone (szklane drzwi przesuwane, współczesne meble, szafki, półki, szafy). Lacomat jest szkłem odpornym na plamienie i zadrapania od strony lakierowanej, a także na chemiczne substancje czyszczące (produkty na bazie alkoholi i rozpuszczalniki.

Płyty Bambusowe to najnowszy, a zarazem jeden z najpopularniejszych naturalnych produktów będących surowcem do produkcji mebli. Szczególnie chętnie wykorzystywany jest jako wypełnienie drzwi przesuwnych. Bambus jest rodzajem wieloletniej trawy wodnej o twardniejących łodygach, która dzięki specyficznemu, nieregularnemu układowi włókien jest bardzo dekoracyjna. Łodygi bambusa, z których wyrabiane są maty, są podzielone węzłami, elementy te mają różną twardość i choć szlifowane, nigdy nie są całkowicie gładkie, co stanowi o niezwykłej urodzie tego surowca. Ponadto różnorodność struktury włókien i węzłów powoduje różną podatność na przyjmowanie barwy podczas bejcowania i procesu karbonizacji.

plyty_bambusowe

Autor: KOMANDOR

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

 • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

 • Lampa wisząca Galaxy 1646

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Promocja

  Lampa podłogowa Trójnóg Webo Black

 • Kinkiet Diamond Black

 • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

 • Plafon Vaio 5 Gray