Start Arrow OgródArrow Co zrobić, kiedy hiacynty przekwitną?

Co zrobić, kiedy hiacynty przekwitną?

Hiacynty to wyjątkowe, wiosenne kwiaty, które zachwycają pięknym zapachem i feerią barw. Zdobią nasze stoły, parapety i balkony. Co zrobić z nimi po przekwitnięciu? Oto kilka wskazówek… Sprawdź i zainspiruj się!

Po przekwitnięciu rośliny, należy wyciąć jej kwiatostan. Najlepiej przyciąć łodygę około 2 cm nad ziemią. Liście natomiast należy pozostawić i regularnie podlewać. Dlaczego? Ponieważ wtedy cebulka zbiera substancje odżywcze. Dzięki temu będzie ona mogła pięknie rosnąć w przyszłym roku. Poczekaj aż liście uschną. Najpierw jednak zżółkną. Kiedy liście całkowicie uschną, można przejść do cebulek. Należy je wyjąć z ziemi, oczyścić i osuszyć. Następnie należy je poukładać w drewnianej skrzyneczce lub w kartonie. Pamiętaj o zachowaniu odstępów. Aby zabezpieczyć cebulki przed bakteriami lub grzybami, spryskaj je odpowiednim środkiem grzybobójczym. Umieść pudełko bądź drewnianą skrzynkę w chłodnym miejscu. Najlepiej w piwnicy bądź w chłodnym korytarzu. 

Przygotowane w ten sposób cebulki, mogą leżeć w chłodnym miejscu nawet do listopada, kiedy to należy ponownie umieścić je w doniczce. 

Sprawdź, jak pielęgnować hiacynty w doniczce: Hiacynty w doniczce. Jak je pielęgnować?

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 5, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród