Hiacynty to wyjątkowe, wiosenne kwiaty, które zachwycają pięknym zapachem i feerią barw. Zdobią nasze stoły, parapety i balkony. Co zrobić z nimi po przekwitnięciu? Oto kilka wskazówek… Sprawdź i zainspiruj się!
Po przekwitnięciu rośliny, należy wyciąć jej kwiatostan. Najlepiej przyciąć łodygę około 2 cm nad ziemią. Liście natomiast należy pozostawić i regularnie podlewać. Dlaczego? Ponieważ wtedy cebulka zbiera substancje odżywcze. Dzięki temu będzie ona mogła pięknie rosnąć w przyszłym roku. Poczekaj aż liście uschną. Najpierw jednak zżółkną. Kiedy liście całkowicie uschną, można przejść do cebulek. Należy je wyjąć z ziemi, oczyścić i osuszyć. Następnie należy je poukładać w drewnianej skrzyneczce lub w kartonie. Pamiętaj o zachowaniu odstępów. Aby zabezpieczyć cebulki przed bakteriami lub grzybami, spryskaj je odpowiednim środkiem grzybobójczym. Umieść pudełko bądź drewnianą skrzynkę w chłodnym miejscu. Najlepiej w piwnicy bądź w chłodnym korytarzu.
Przygotowane w ten sposób cebulki, mogą leżeć w chłodnym miejscu nawet do listopada, kiedy to należy ponownie umieścić je w doniczce.
Sprawdź, jak pielęgnować hiacynty w doniczce: Hiacynty w doniczce. Jak je pielęgnować?
Dodaj komentarz