Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Co zrobić z żywą choinką po Świętach?

Co zrobić z żywą choinką po Świętach?

Święta, święta i … po świętach. Zapewne każdy z nas zastanawia się, co zrobić z żywą choinką po  Świętach. Z pewnością nie należy jej wyrzucać. Co zrobić ze świątecznym drzewkiem? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Okres świąteczny dobiega końca. Bombki, łańcuchy i inne ozdoby, które dekorowały nasze świąteczne drzewko, możemy schować do pudła. Przydadzą się nam w grudniu. Tego samego nie możemy jednak zrobić z żywą choinką, która zdążyła zgubić już igły… Co więc zrobić z żywym drzewkiem? Oto nasze podpowiedzi…

Choinka w donicy

Jeśli nasze wnętrze w okresie świątecznym zdobiła choinka w donicy, możemy wystawić ją do ogrodu lub na taras. Pamiętaj o tym, aby ustawić ją w miejscu, które jest osłonięte od wiatru. Po upływie kilku miesięcy – w okresie od kwietnia do maja – śmiało możemy ją przesadzić do gruntu.

W jaki sposób wykorzystać choinkę po Świętach?

Materiał opałowy

Świąteczne drzewko możemy wykorzystać na materiał opałowy. Jak to zrobić? Porąb choinkę na kawałki i wrzuć do kominka lub pieca. Popiół, powstały po spaleniu choinki, doskonale sprawdzi się jako nawóz dla roślin. Zawiera on liczne składniki mineralne, które odżywią rośliny.  

Kompost 

Innym sposobem na wykorzystanie choinki po Świętach jest kompost. Świąteczne drzewko wraz z odpadami kuchennymi stworzy nawóz organiczny, który wzbogaci glebę i odżywi rośliny w ogrodzie. 

Osłona dla roślin 

Gałązki choinki, które mają igły możesz odciąć od pnia i zastosować jako osłonę dla roślin. Dzięki temu przetrwają one zimę. 

Gdzie oddać choinkę po Świętach?

Po Świętach choinkę można oddać do zoo lub do punktu odbioru zielonych odpadów. Ciekawym rozwiązaniem będzie także oddanie choinki na ekologiczną zbiórkę. 

Pamiętaj, aby nie wyrzucać choinki do kosza na śmieci. To bardzo nieekologiczne rozwiązanie. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 8, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty