Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Cottagecore, czyli przytulna aranżacja wnętrza…

Cottagecore, czyli przytulna aranżacja wnętrza…

Cottagecore to współczesna alternatywa wiejskiego stylu we wnętrzu. Ma sporą rzeszę swoich zwolenników i cieszy się niesłabnącą popularnością. Sprawdź, jak zaaranżować wnętrze w stylu cottagecore i zainspiruj się!

Jeśli jesteś miłośnikiem wnętrz z duszą, ten styl dedykowany jest Tobie! Główną inspiracją dla stylu cottagecore jest życie poza miastem. Na pewno każdy z nas pamięta  wakacje u babci i dziadka na wsi. Sielanka i swoboda, a także przytulność bijąca z kuchni czy salonu… Dzisiaj możemy do tego wrócić…

Ten niezwykle popularny od jakiegoś czasu styl, zachęca do prostego życia i czerpania radości z przebywania we własnym domu. 

Kolorystyka i motywy wnętrza cottagecore 

Główne kolory, które można spotkać we wnętrzu cottagecore to odcienie: bieli, błękitu, żółci i czerwieni. Nie sposób zapomnieć też o motywach, które przewijają się w pomieszczeniach. Kwiaty i krata to jedne z nich. 

Meble 

We wnętrzach cottagecore przeważają stare meble. Widoczny na nich upływ czasu, sprawia, że dane pomieszczenie nabiera przytulności. To dzięki starym meblom będziemy mogli poczuć nostalgiczną atmosferę w aranżowanej przestrzeni.

Dekoracje 

Ręcznie wykonane dekoracje to klucz aranżacji wnętrza w stylu cottagecore. Ceramika i naturalne materiały królują w pomieszczeniach w tym stylu. Nie można zapomnieć także o polnych kwiatach w kolorowych wazonach. To one ożywią wnętrze! Stare książki, suszone rośliny i obrazy w ozdobnych ramkach oraz wiklinowe kosze czy haftowane tkaniny to kolejne, ciekawe dodatki, które wprowadzą niezwykły nastrój do wnętrza. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 27, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty