Start Arrow OgródArrow Cyklamen perski: uprawa i pielęgnacja

Cyklamen perski: uprawa i pielęgnacja

Cyklamen perski (łac. Cyclamen persicum”, zwany również „fiołkiem alpejskim”, to wyjątkowy kwiat, kwitnący zimą. Idealnie zdobi nasze wnętrze wraz z bożonarodzeniowymi dekoracjami. Zastanawiasz się, jak go uprawiać i pielęgnować? Oto nasze wskazówki!

Wygląd rośliny

Cyklamen perski to roślina o bardzo dekoracyjnych kwiatach. W sprzedaży dostępne są liczne odmiany tej rośliny, o kwiatach w odcieniach: białym, różowym, łososiowym i ciemnoczerwonym. Brzegi płatków rośliny bywają postrzępione. Liście zaś mają marmurkowy wzór. 

Uprawa i pielęgnacja cyklamenu perskiego 

Stanowisko

Roślina ta lubi stanowiska w półcieniu. Co więcej, należy zapewnić jej chłodne powietrze. Doskonale więc sprawdzi się jako ozdoba przedpokoju lub klatki schodowej. W salonie lub w ciepłej sypialni szybko zmarnieje. 

Podłoże 

Podłoże w doniczce powinno być stale wilgotne. Najlepsze podłoże dla cyklamenu to ziemia uniwersalna, zmieszana z torfem lub piaskiem. Pamiętaj, aby roślinę posadzić w ciasnej doniczce. 

Podlewanie i nawożenie 

Cyklamen należy podlewać, napełniając wodą podstawkę. Pamiętaj, aby wykonując tę czynność, nie zamoczyć bulw i kwiatów. Roślinę należy zasilać co 2 tygodnie wieloskładnikowym nawozem, przeznaczonym dla roślin kwitnących.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 28, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty