Start Arrow OgródArrow Cymbidium – główny motyw zimowych kompozycji kwiatowych

Cymbidium – główny motyw zimowych kompozycji kwiatowych

Śluby, imieniny czy zbliżające się święta to czas, kiedy kompozycje kwiatowe potrzebują wyjątkowego motywu. Zachwycający storczyk cymbidium jest przepiękną dekoracją mieszkania właśnie na wyjątkowe okazje.

(Przepiękny storczyk cymbidium jest dekoracją samą w sobie.)

Storczyk cymbidium olśniewa oryginalnym kształtem i cudownym zapachem. Cymbidium wielokwiatowe ma gałązki o długości 50-100 cm i średnicę kwiatu od 9 cm, natomiast cymbidium drobnokwiatowe (miniaturowe) osiąga wysokość 30-60 cm oraz średnicę kwiatu do 9 cm.  Występuje w wielu kolorach: bieli, żółci, zieleni, różu, czerwieni, pomarańczy, a nawet brązu.

Storczyki te nie lubią ciepła – temperatura w pomieszczeniu, gdzie ustawimy cymbidium nie powinna przekraczać 20 stopni.

Kompozycje kwiatowe – dekoracja wnętrz

Cymbidium sam w sobie stanowi doskonałą dekorację wnętrza, zobaczmy jednak przepiękne kompozycje kwiatowe, proponowane przez Biuro Kwiatowe Holandia:

Kwiaty wykorzystane w kompozycji: cymbidium, eustoma
Ta kompozycja jest dowodem na to, że piękne kwiaty też mogą rosnąć na dnie oceanu. Z koralowej misy energicznie wypływają eustomy, a wokół koralu uroczo wije się cymbidium.

Kwiaty wykorzystane w kompozycji: cymbidium, eustoma, goździk, gipsówka
Z tych wydmuszek radośnie wykluwają się delikatne kwiaty o bardzo romantycznym charakterze. W porcelanowym gniazdku możemy ujrzeć pastelową mieszankę, która jest prawdziwą ucztą dla oczu.

Kwiaty wykorzystane w kompozycji: storczyk cymbidium, eustoma
Prezentowana kompozycja to doskonały pomysł na zimową dekorację dla tych, którzy lubią się wyróżniać. Na drzewie pokrytym śniegiem wiszą, różnego rodzaju białe ozdoby, na tle których magicznie unoszą się pastelowe kwiaty.

Kwiaty wykorzystane w kompozycji: storczyk cymbidium, goździk, zatrwian
W tym zaczarowanym lesie, ośnieżone kwiaty zdają się być wiecznie żywe. Cymbidium i goździk w pastelowym fiolecie niezwykle kontrastują z zatrwianem, który przykrywa te kwiaty delikatną mgiełką. Bukiet ten jest niezwykle romantyczny i pomimo zimnej kolorystyki wyraża wiele ciepłych emocji.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 26, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród

Obejrzyj zdjęcia domowników