Start Arrow OgródArrow Cymbidium – wyjątkowy storczyk na specjalne okazje

Cymbidium – wyjątkowy storczyk na specjalne okazje

Cymbidium to przepiękny storczyk, idealny na prezent z okazji ślubu, urodzin czy imienin. Cymbidium to dobry wybór, zwłaszcza dla osób, którym róże wydają się dość banalne.

Storczyk cymbidium olśniewa oryginalnym kształtem i cudownym zapachem. Cymbidium wielokwiatowe ma gałązki o długości 50-100 cm i średnicę kwiatu od 9 cm, natomiast cymbidium drobnokwiatowe (miniaturowe) osiąga wysokość 30-60 cm oraz średnicę kwiatu do 9 cm.  Występuje w wielu kolorach: bieli, żółci, zieleni, różu, czerwieni, pomarańczy, a nawet brązu.

(fot. Biuro Kwiatowe Holandia)

Ten ekskluzywny kwiat można zamawiać przez cały rok (choć w lecie podaż jest nieco mniejsza) i wytrzymuje od 2 do 5 tygodni. Idealna temperatura przechowywania wynosi od 8 do 12°C, co wyklucza użycie chłodni. Klientów należy poinformować, żeby nie stawiali kwiatów w pomieszczeniach o temperaturze przekraczającej 20°C.

(fot. Biuro Kwiatowe Holandia)

Uwaga! Po przywiezieniu go do kwiaciarni usunąć z niego buteleczkę oraz przed włożeniem go do świeżej wody, odciąć ok. 1 cm dolnej części gałązki. Jeśli gałązki przebarwią się na czarno, oznacza to, że kwiat pobiera za mało wody. W tym przypadku należy ponownie odciąć końcówkę gałązki.

(fot. Biuro Kwiatowe Holandia)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty