Start Arrow WnętrzaArrow Czas na design

Czas na design

To, co jeszcze niedawno wydawało się szczytem fanaberii znudzonego umysłu ludzkiego, dziś nieuchronnie i nieodwołalnie wkracza do wnętrz naszych salonów i biur, zarażając tym samym do szpiku kości nasze własne wnętrza kolorami, wzorami, kształtami, jakby nie z tej ziemi!

Zegar Heart Beat, www.crazyshop.pl

Zegar Heart Beat, www.crazyshop.pl

Era dizajnera

Składane miski kuchenne, głośniki komputerowe w kształcie zwierząt, multi-funkcjonalne organizery, doniczki w postaci mega filiżanek – cuda na kiju! To zaledwie kilka przykładów wyjętych prosto ze skrzętnie skrywanych przez sieć witryn sklepów internetowych, o których istnieniu, często nawet nie zdajemy sobie sprawy. Designerzy nie śpią po nocach, wprost dwoją się i troją, wszystko po to, by zaskoczyć, zadziwić, zachwycić – jak dotąd udaje im się to znakomicie. Sprzedaż? Rośnie i rośnie, co powoduje pojawianie się na rynku coraz większej ilości firm designerskich. Takie marki, jak Joseph Joseph, Ritzenhoff, Present Time, Pulpo, Invotis czy Wild & Wolf znane już są na całym świecie.

Głośniki Dogs, www.crazyshop.pl

Głośniki Dogs, www.crazyshop.pl

Dizajn a portfel

Gama oryginalnie zaprojektowanych produktów jest niezwykle szeroka, oczywiście dyktowana potrzebami rynku. Począwszy od wystroju wnętrz, przez praktyczne, funkcjonalne akcesoria, aż do drobnych gadżetów porażających ekscentryczną estetyką. A ile to kosztuje? Właśnie, przyjęło się nam myśleć, że niestety dizajn jest drogi i nie dla każdego, ale czy zawsze? Niekoniecznie! Wszystko zależy od podejścia.

Doniczka filiżanka

Doniczka filiżanka

Wielu ludzi z branży uważa, ze kwintesencja dizajnu przejawia się właśnie w najmniejszych i najdrobniejszych szczegółach i drobiazgach życia codziennego. Biorąc na tapetę niektóre produkty z pierwszego lepszego sklepu internetowego znalezionego w sieci, zajmującego się sprzedażą designerskich produktów, to zdanie wydaje się mieć potwierdzenie, np. ostrzynka w kształcie kotka – to koszt zaledwie 34 zł, za to stężenie oryginalności słuszne, odważne i nie do zlekceważenia.

Ostrzynka Kitty, www.crazyshop.pl

Ostrzynka Kitty, www.crazyshop.pl

Co się stało?

Dlaczego ludzie wybierają design? Bo design to sztuka – popkulturowa, grana z rozmachem, totalnie bezkompromisowa i bez żadnych ograniczeń. Nasza podświadomość, choć na pozór jeszcze zakompleksiona, mimo wszystko zdaje się całkowicie wyzwalać z PRL-owskiej szarzyzny, jeszcze może nieco kulawo, powoli, lecz z pewnością nieodwołalnie. Łakniemy tego, co nowe, zachodnie, modne i kolorowe, idąc w dobrym kierunku, rzecz jasna – nie wystarcza nam już estetyczna poprawność, nie chcemy tkwić w ułudzie tego, co moglibyśmy mieć, wręcz przeciwnie! Chcemy to mieć i mieć będziemy! Bo stać nas na dobry design.

Miska Bucky, www.crazyshop.pl

Miska Bucky, www.crazyshop.pl

Autor: Tomasz Kowalczyk

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty