Start Arrow Budowa domuArrow Czeka Cię remont dachu? Zobacz najlepsze narzędzia dla dekarza

Czeka Cię remont dachu? Zobacz najlepsze narzędzia dla dekarza

Pozwalają przyspieszyć pracę, czynią ją bezpieczniejszą i bardziej komfortową. Przedstawiamy najciekawsze narzędzia dekarskie, które ułatwiają realizację każdego zadania.

Analizujemy najciekawsze propozycje wyróżniających się producentów. Na które warto zwrócić uwagę?

Zszywacz akumulatorowy

Novus J-214 EA to pozbawione przewodu elektronarzędzie, które pozwala na wbijanie tak zszywek, jak i sztyftów (14 mm). Umieszczony w rękojeści akumulator litowo-jonowy nie przeszkadza w pracy, a okienko podglądu zapewnia możliwość kontrolowania stanu zszywek.

Radosław Koźba, product manager w Lange Łukaszuk:
Kolejnym atutem zszywacza jest płynna regulacja siły wbijania, dzięki czemu użytkownik zyskuje możliwość perfekcyjnego dostosowania głębokości osadzania sztyftu lub zszywki.

Zszywacz akumulatorowy Novus J-214 EA

Zszywacz akumulatorowy Novus J-214 EA

Wiertarko-wkrętarka

Do wiercenia i wkręcania wykonywanego w trudno dostępnych miejscach lub wymagającego trzymania narzędzia w górze warto wybrać wiertarko-wkrętarkę akumulatorową Kress 108 ALS. Stosunkowo lekkie, dwubiegunowe elektronarzędzie stworzono z myślą o średnich i lekkich pracach montażowych, wierceniu w drewnie i stali. Sprzęt wyposażono w zabezpieczenie elektroniczne, chroniące przed przegrzewaniem i przeładowaniem baterii, co umożliwia niezwykle wydajną i bezpieczną pracę. Dodatkowo 18 ustawień sprzęgła pozwala dobrać idealną siłę wkręcania, a system ASL (automatyczna blokada wrzeciona) umożliwia wymianę osprzętu w uchwycie wiertarskim jedną ręką.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Kress 108 ALS

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Kress 108 ALS

Zgrzewarka

Doskonałym wsparciem przy układaniu papy dachowej jest zgrzewarka Steinel HG2620 LCD z osprzętem do zgrzewania miękkiego. Charakteryzujące się nowoczesnym designem i stworzone na bazie ulepszonych podzespołów elektronarzędzie jest niezwykle mocne (2300 W, silnik indukcyjny) i wydajne. Płynna regulacja temperatury pozwala idealnie dobrać jej wysokość (zakres od 50 do 700 stopni C), a niska waga (niewiele ponad 800 gramów) sprawia, że praca odbywa się niezwykle wygodnie.

Radosław Koźba, product manager w Lange Łukaszuk:
Co istotne, elementy elektroniki wewnątrz zgrzewarki pokryto wodoszczelną izolacją, co umożliwia pracę na zewnątrz budynków. W oferowanym zestawie do zgrzewania otrzymujemy dodatkowo dwie dysze płaskie (20 i 40×2 mm) oraz wałek dociskowy łożyskowany.

Zgrzewarka Steinel HG2620 LCD

Zgrzewarka Steinel HG2620 LCD

Szlifierka kątowa

Cięcie, szlifowanie, konserwacja i przygotowanie powierzchni pod dalszą obróbkę – szlifierka kątowa Panasonic PA EY 46A2 LS2G imponuje wielofunkcyjnością. Nie wymagająca dodatkowego osprzętu, stosunkowo lekka (2,35 kg) szlifierka charakteryzuje się smukłą obudową, doskonałym balansem i minimalnymi wibracjami, co nabiera znaczenia przy długotrwałej pracy. Wyposażona w dwie wymienne baterie Li-ion o pojemności 4200 mAh każda zapewnia prędkość obrotową na poziomie 10 000 obrotów na minutę (bez obciążenia). Warto również zwrócić uwagę na dość krótki czas ładowania – tryb roboczy osiąga już po 55 minutach, a pełny w niewiele ponad godzinę.

szlifierka kątowa Panasonic PA EY 46A2 LS2G

Szlifierka kątowa Panasonic PA EY 46A2 LS2G

Nożyce do blachy

W codziennej pracy z blachą świetnym wsparciem są nożyce do blachy Wolfcraft 4027000. Ergonomiczne i niewielkie narzędzie znakomicie leży w dłoni dzięki zastosowaniu uchwytów wykonanych z 2-komponentowego, antypoślizgowego tworzywa. Nożyce umożliwiają doskonale proste cięcia, a zastosowane mikrozazębienia w szczególnym stopniu ułatwiają nacięcia na gładkich powierzchniach blaszanych. Co ciekawe, nożyce wyposażono w mechanizm pozwalający na ich otwieranie jedną ręką.

Nożyce do blachy Wolfcraft 4027000

Nożyce do blachy Wolfcraft 4027000

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 6, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty