Start Arrow Budowa domuArrow Czerwona dachówka – jaka elewacja podkreśli nowoczesny styl domu?

Czerwona dachówka – jaka elewacja podkreśli nowoczesny styl domu?

Czerwona czy miedziana dachówka kojarzy się przede wszystkim z tradycyjną zabudową domków jednorodzinnych. Czerwony dach i biała elewacja to znak rozpoznawczy urokliwych domów z poddaszem w stylu dworkowym. A czy czerwony dach pasuje do nowoczesnych projektów domów? Wystarczy dodać kilka elementów na elewacji, by dom z czerwoną dachówką nabrał bardziej nowoczesnego charakteru.

1. Prosta i zwarta bryła budynku, która sprzyja energooszczędności oraz duże przeszklenia od strony ogrodu to cechy charakterystyczne nowoczesnych domów. Jednak jasna elewacja połączona z czerwonym dachem podkreśla również zamiłowanie do tradycji. Beże i biel na elewacji połączono jednak z modną szarością, która doskonale wkomponuje dom w miejską zabudowę.

Projekt domu AC Pedro II G1 ENERGO

Projekt domu AC Pedro II G1 ENERGO

2. Tu jasne kolory elewacji także połączono z czerwoną dachówką, ale dodatkowe wkomponowanie drewna nadaje tradycyjnej zabudowie nowoczesny pazur. Ciekawie zaakcentowana strefa wejścia urozmaica prostą bryłę nowoczesnego budynku.

Projekt domu Mój Dom Bożena

Projekt domu Mój Dom Bożena

3. Tu drewniana szalówka wysuwa się na pierwszy plan i stanowi główną ozdobę klasycznej elewacji, jednocześnie korygując zbyt szeroką fasadę. Kompozycja szkła i drewna to częste rozwiązanie na elewacje domów nowoczesnych.

Projekt domu Mój Dom Halina II

Projekt domu Mój Dom Halina II

4. Ta prosta elewacja domu parterowego udekorowana została płytkami klinkierowymi w piaskowym kolorze, nadając budynkowi nieco śródziemnomorski charakter. Dzięki urozmaiceniu na elewacji, czerwony dach nie przytłacza parterowej zabudowy.

Projekt domu MT Kiwi 2

Projekt domu MT Kiwi 2

5. Dom został zaprojektowany na wąską działkę. Konieczne więc było zastosowanie efektownej elewacji, która urozmaiciła i skorygowała ścianę boczną budynku. Połączenie bieli i szarości podkreśliło współczesny styl, a kompozycja materiałów ceramicznych zarówno na ścianach, jak i na dachu nadała całości harmonii.

Projekt domu DM Elf 2g

Projekt domu DM Elf 2g

6. Prosty dom z dwuspadowym dachem nabrał zdecydowanie nowoczesnego charakteru dzięki zastosowaniu efektownego podcienia. Szary cokół i elementy drewniane potęgują efekt nowoczesności, urozmaicając jednocześnie klasyczną bryłę.

Projekt domu HR VINCENT wersja A

Projekt domu HR VINCENT wersja A

7. Okładzina z klinkieru i drewna połączona z jasnym tynkiem to rozwiązanie dla miłośników mariażu tradycji z nowoczesnością. Okładziny dzielą elewację, wyznaczając na niej funkcjonalne strefy, odpowiadające wnętrzu domu.

Projekt domu AC Flori

Projekt domu AC Flori

8. Elewacja dzieli budynek z poddaszem na dwie części. Podkreślenie drewnianymi elementami parteru sprawia, że poddasze wydaje się wyższe niż w rzeczywistości, przez co i czerwony dach nadto nie przytłacza całego budynku. Duże przeszklenia oranżerii zaznaczają współczesny styl projektowania elewacji.

Projekt domu MT Jaspis 5 paliwo stałe

Projekt domu MT Jaspis 5 paliwo stałe

9. Ten prosty dom z dwuspadowym dachem wydaje się większy dzięki współczesnym rozwiązaniom na elewacji i ciekawie zaakcentowanemu wejściu. Dach dekoruje nowoczesna lukarna o nietypowym kształcie okien.

Projekt domu MT Meteor 2 NF40

Projekt domu MT Meteor 2 NF40

10. Subtelne beże, drewno i kamień tworzą modną kompozycję w stylu śródziemnomorskim, odbiegającym od klasycznej dworkowej zabudowy. Duże przeszklenia kontrastują jednolitą połać dachową, korygując optycznie wygląd budynku.

Projekt domu AC EX 8 G2 (wersja D)

Projekt domu AC EX 8 G2 (wersja D)

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Zdjęcia projektów: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 16, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Patryk Odpowiedz 2017-03-30 15:59:16

Bardzo podoba mi sie wizualizacja nr 3 i elewacja drewniana. Myslicie ze deska elewacyjna tabulo z kosbud sie sprawdzi? Drewno moze spróchnieć wiec taka imitacja drewna powinna byc lepszym rozwiazaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu