Start Arrow InstalacjeArrow Czujniki ruchu i obecności. Jak dobrze wybrać czujniki światła?

Czujniki ruchu i obecności. Jak dobrze wybrać czujniki światła?

Zobacz także:

projekt oswietlenia ogrodu

Projekt oświetlenia ogrodu i posesji

O czym warto pamiętać planując oświetlenie zewnętrzne? Jakie elementy ogrodu i posesji warto podświetlić? Jakie urządzenia poprawią komfort i bezpieczeństwo mieszkańców? Odpowiedzi na te pytania w tym artykule.

oswietlenie schodow

Oświetlenie schodów wewnętrznych

Schody wewnętrzne w domu nie mogą stwarzać zagrożenia dla domowników, a pokonywanie stopni nie powinno sprawiać im trudności. Oprócz dobrego projektu schodów, duże znaczenie dla bezpieczeństwa ma również ich oświetlenie. Jednocześnie oświetlenie schodów może pełnić również funkcje dekoracyjne, podkreślając kształt schodów i wydobywając piękno zastosowanych do ich budowy materiałów.

oswietlenie balkonu

Pomysły na oświetlenie małego balkonu. Lampy zewnętrzne

Mały balkon staje się coraz lepiej wykorzystywaną przestrzenią. Na rynku dostępne są wygodne meble na mały balkon, kwietniki, którymi można zagospodarować każdy kąt czy „pionowe ogrody”, oszczędzające miejsce na małej powierzchni. A co z oświetleniem? Jakie wybrać oświetlenie na mały balkon?

tasmy led

Oświetlenie LED. Zastosowanie taśmy LED w nowoczesnych wnętrzach

Taśmy LED dają nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz światłem. Są elastyczne, wydajne i energooszczędne. Samoprzylepne taśmy ledowe są ponadto proste w użyciu – każdy z nas może stworzyć niesamowite dekoracyjne oświetlenie wnętrz.

« Wstecz

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 16, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

smartLEDs Odpowiedz 2017-08-21 10:55:48

Powyższa analiza jest niekompletna. Brakuje w niej aktywnych czujników optycznych na podczerwień (bariery podczerwieni, fotokomórki, czujniki refleksyjne, odbiciowe itp.). Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest ograniczenie górnego zasięgu czujnika np. do wykrywania ruchu na schodach, przejściach, czy korytarzach. Czujniki typu PIR się do tego nie nadają ze względu na nieokreślony zasięg. Aktualne trendy w budowie schodów to schody zabudowane z jednej strony, ażurowe lub odkryte na salon. Wymagania jakie stawia się przed czujnikiem ruchu użytym do automatyki oświetlenia na takich schodach to ściśle określony zasięg, aby nie łapać osób poza schodami, poza tym - ze względu na budowę schodów - często wymagana jest jednoelementowa budowa. Wymagania te spełniają np. jednoelementowe optyczne czujniki odbiciowe odległości i ruchu smartLEDs o regulowanym zasięgu w zakresie od 30 do 200cm, z wyjściem NPN (OC). Wkrótce dostępne będą także takie czujniki z modułem czasowym, wyłącznikiem zmierzchowym i wyjściem przekaźnikowym NO/NC .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje